Tartu Ülikool on Eesti suurimaid täienduskoolitajaid

Möödunud aastal kasvas Tartu Ülikooli täiendusõppes õppijate arv ligi 20%. Kokku täiendas oma oskusi ja teadmisi ligi 1600 eri kursusel enam kui 30 000 õpihimulist inimest.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37669","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolaineni sõnul on ülikooli täiendusõppe peamisteks sihtrühmadeks haridus- ja meditsiinitöötajad, juhid, ametnikud, ettevõtjad, vilistlased, aga ka õpilased, õppejõud ja väärikate ülikoolis õppijad. "Ülikooli elukestva õppe üks eesmärke on pakkuda koolitusi mitte üksnes Tartus, vaid ka Tallinnas ning eelkõige neis regioonides, kus paiknevad TÜ kolledžid," kinnitas Ristolainen.

Kokku osales 1599 kursusel 30 160 õppijat. Populaarsust on saavutanud e-kursustel osalemine. Osaliselt või täielikult veebipõhiseid koolitusi toimus eelmisel aastal 235, neil osales 5057 õppijat, ehk siis iga kuues täiendusõppes õppija. Oluliselt kasvas koolituste arv Tallinnas ja Harjumaal, kus toimus üle 300 koolituse 5500 osalejaga.

Koostöös tellijaga töötati välja koolitusprogramme paljudele ettevõtetele ja organisatsioonidele, nende hulgas Rahandusministeerium, Välisministeerium, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Justiitsministeerium, Eesti Post, Playtech Estonia, Ericsson Eesti , Eesti Energia Jaotusvõrk, Stora Enso Eesti Imavere Saeveski, Maksu- ja Tolliamet, Eesti Töötukassa, Statistikaamet, Notarite Koda jt.

Lisainfo: Tiia Ristolainen, TÜ elukestva õppe keskuse juhataja, tel 737 6203, tiia.ristolainen@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja