Tartu Ülikool jätkab vastuvõttu senistel tingimustel

25. novembri istungil võttis Tartu Ülikooli nõukogu vastu 2012/2013. õppeaasta vastuvõtueeskirja. Üldjoontes vastuvõtutingimused ei muutunud ning vastuvõtt toimub tavapäraselt paremusjärjestuse alusel, mis võimaldab Tartu Ülikooli pääseda ainult parimatel kandidaatidel.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37832","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]"Vastuvõtueeskirja mõned väiksemad muudatused puudutavad eritingimustel vastuvõttu ning medaliga lõpetajaid," ütles TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo. "Samuti lühenes nimekirjade avalikustamise ning õppimatuleku kinnitamise aeg. Ka sai ettepoole toodud rahvusvaheliste õppekavade ning avatud ülikooli vastuvõtu ajakava," selgitas Karo.

Möödunudaastane vastuvõtt tõstis esile, et pingerea tipus olevatele üliõpilaskandidaatidele tuleks vastuvõtuperioodi ajal võimalikult kiiresti luua kindlus, et nad on ülikooli sisse saanud. Ülikool otsustas luua tingimuse, et õppekavadel, kus on vastuvõtuperioodi jooksul pingeridades suur liikuvus, nagu loodus- ja tehnoloogiateaduskond ning matemaatika-informaatikateaduskond, saab kandidaat ülikooli sisse eritingimustel, kui tema punktisumma on 85 punkti.

Käesoleva aasta vastuvõtul põhjustas kõige teravamat vastukaja kuld- ja hõbemedaliga lõpetajate eritingimustel vastuvõtt valikulistel õppekavadel. Üleülikooliline vastuvõtutingimus oli, et medaliga lõpetanu saab kõikide õppekavade puhul juurde kolm lisapunkti. Lisaks on kehtinud põhimõte, et teaduskonnad saavad ise valida need õppekavad, kuhu soovitakse medaliga lõpetajate eritingimustel vastuvõttu ehk neile antakse 100 punkti. Seega otsustas Tartu Ülikool loobuda 2012. aastast medaliga lõpetajate eritingimusel vastuvõtust ning piirduda vaid kolme lisapunktiga.

Kaja Karo sõnul ilmnes samuti, et 2011. vastuvõtu ajakava jättis kandidaatidele liiga pikad otsustamise tähtajad ning seetõttu liikusid nimekirjad aeglaselt. Reedesel nõukogu istungil otsustati lühendada riigieelarvelistele õppekohtadele õppimatuleku kinnitamise tähtaegu ning nimekirjade liikudes vastuvõetuks osutunud kandidaat saab senise viie päeva asemel otsustamisaega kolm päeva. Samuti peavad oma õppimatulekut kinnitama ka riigieelarvevälistele õppekohtadele vastuvõetud.

Vastuvõtt rahvusvahelistele õppekavadele otsustati tuua ettepoole ja see toimub tulevad aastal enne tavavastuvõttu - avalduste esitamise tähtajad on 16. aprill ja 1. juuni. Samuti otsustati tuua nädala võrra ettepoole ka avatud ülikooli vastuvõtuperiood.

Lisainfo: Kaja Karo, TÜ vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee

Anneli Miljan