Tartu Ülikool kinnitas esimese kõrgkoolina Eestis elukestva õppe põhimõtted

Tartu Ülikooli elukestva õppe põhimõtete sõnastamine oli vajalik mitmel põhjusel. Elukestva õppe põhimõtete väljatöötamine oli Tartu Ülikooli üks arendusülesannetest 2008. aastal. Tartu Ülikooli arengukava aastani 2015 sätestab TÜ missiooniks olla teadmistepõhise ühiskonna arengut käivitav jõud ja selle järjepidevuse tagaja Eestis. Selle missiooni teostamine ei ole võimalik ilma elukestva õppeta. Kontseptuaalne lähtealus ülikooli käsitlemisele elukestva õppe organisatsioonina on vajalik, et paindlikult reageerida ühiskonna ja haridusvaldkonna muutustele. Dokumendi üks väljatöötamise põhjuseid tuleneb ka Euroopa Ülikoolide Assotsiatsiooni (EUA) elukestva õppe hartast, mis kohustab ülikoole tagama hariduse laiem kättesaadavus ja viima sisse elukestva õppe kontseptsioon oma institutsiooni tegevuskavva.

Tartu Ülikooli elukestva õppe põhimõtete kavandi valmistas ette töörühm, kuhu kuulusid ülikooli erinevate valdkondade ja struktuuriüksuste esindajad. Töörühma juhtis avatud ülikooli keskuse juhataja Tiia Ristolainen. Kavandi väljatöötamisel võttis töörühm eeskujuks ka Euroopa ülikoolide elukestva õppe strateegiaid. Toimunud on ülikoolisisene elukestva õppe põhimõtete avalik arutelu. Elukestva õppe põhimõtetest lähtuvad konkreetsed tegevused integreeritakse ülikooli arengukava rakenduskavasse.

Täpsem info:

Tiia Ristolainen