TARTU ÜLIKOOL KORRALDAB PARIMATELE ÕPILASTELE TARKUSEPÄEVA

Traditsioonilisel tarkusepäeval on Tartu Ülikoolis seekord külas Saare-, Võru-, Järva- ja Lääne-Virumaa ning Tallinna linna tublimad ainetundjad. Tarkusepäev algab ülikooli teadusprorektori prof Ain Heinaru akadeemilise loenguga teemal "Kas me peame kartma oma geene?" ning järgnevalt tutvutakse ülikooli raamatukoguga.
Õpilaste kohtumised õppejõudude, teadlaste ja erialaspetsialistidega toimuvad ülikooli teadusvaldkondade töötubades – Humaniora, Medicina, Socialia ja Realia et Naturalia. Päeva lõpetavad õpilaste külaskäigud ülikooli muuseumidesse.

Tarkusepäeva mõte tuli maakondadest, et premeerida tublimaid ainetundjaid. Päeva eesmärgiks on tutvustada õpilastele ülikooli ja viia neid kokku neile huvipakkuvate valdkondade spetsialistidega.
Tarkusepäev toimub tänavu juba kuuendat korda ning Tartusse on oodata ligi 200 parimat õpilast. Tartus on saanud seni käia kõigi maakondade tublimad õppurid.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht