Tartu ülikool kutsub gümnasiste IT-maailmaga sõprust sobitama

25. märtsil ja 6. mail toimuvad Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudis IT-huvipäevad gümnasistidele. Osalejatelt oodatakse huvi IT-teemade vastu ja soovi osaleda praktilistes töötubades.

IT-huvipäevad toimuvad Tartu ülikoolis alates 2015. aastast ja nende käigus on oma IT-alaseid teadmiseid täiendanud üle 400 noore õppuri. Tänavu keskenduvad huvipäevad küberturvalisuse, riistvara programmeerimise ning erinevate arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse arvutimängude loomisega seotud teemadele. Töötubades tutvustatakse teemasid ning praktilistes ülesannetes saab ka ise käed külge panna.

TÜ arvutiteaduse instituudi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist Mari Krusten rääkis, et instituut peab selliste ürituste korraldamist kooliõpilastele väga oluliseks. „Tihtipeale ei ole õpilastel mingeid varasemaid kokkupuuteid programmeerimise ja IT-ga ning arvatakse ekslikult, et see on eriala, mis neile kindlasti ei sobi. Tahame huvipäevadega näidata, et tegemist on teemadega, mida võivad kõik proovida ja mida kartma ei pea. Loomulikult üritame ka innustada erineva taustaga õpilasi kaaluma IT-d kui tulevast eriala- ja karjäärivalikut,“ selgitas Krusten.

Töötoad kestavad kella 10.00-16.00. Töötoad toimuvad TÜ arvutiteaduse instituudi õppehoonetes Tartu kesklinnas, täpsem asukoha info saadetakse registreerunutele e-kirja teel.

Registreerumine ja täiendav info töötubade teemade kohta: http://programmeerimine.ut.ee/

Lisainfo: Mari Krusten, 737 6415, mari.krusten@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp