Tartu ülikool kutsub haridusasutusi innovatsioonikoolide võrgustikku

Eesmärgiga arendada nii õppe-, teadus kui ka arendustööd otsib Tartu ülikool haridusasutusi, mis innovatsioonikooli nime all toetavad õpetajahariduse edendamist ja võimaldavad õpetajakoolituse üliõpilastele mitmekülgset ettevalmistust. Neljapäeval, 21. veebruaril kell 13 on kõik haridusasutuste esindajaid oodatud Tartu ülikooli innovatsioonikoolide ideestiku ja konkursi tutvustusele.

„Innovatsioonikoole on vaja, et pakkuda õpetajakoolituse üliõpilastele mitmekülgset ettevalmistust, võimaldades jaotada pedagoogilise praktika kutseõpingute ajale ning kaasata praktika juhendajaid õpetajakoolituse arendamisse senisest enam,“ räägib innovatsioonikooli eestvedaja Margus Pedaste. 2012. aasta sügisest on innovatsioonikooli mudelit katsetatud koostöös Tartu Kivilinna gümnaasiumiga, „Kogemused näitavad, et uus koostöövorm õigustab ennast,“ sõnab Pedaste.

Innovatsioonikooliks olemine eeldab haridusasutustelt igapäevasest õppetöörutiinist väljumist. „Innovatsioonikooliks olemine seab haridusasutusele mitmeid lisaülesandeid, sh valmisoleku olla avatud uuendustele, võtta kogu õppeaasta vältel vastu üliõpilasi ja kindlustada neile mentor-õpetajad, kujundada haridusasutuse töökavasid ja tunniplaane ning viia koostöös ülikooliga läbi ühistest vajadustest lähtuvalt õppekasvatustegevusi,“ sõnab Pedaste. Ka innovatsioonikoolide õpilaste vanematelt oodatakse avatud suhtumist, kuna uudsed õppevormid hõlmavad tavalisest enam õppe-, teadus- ja arenduseesmärgil eksperimenteerimist, sh näiteks õppetöö käigus filmimine jne.

Innovatsioonikooliks sobib haridusasutus, millel on soov teha ülikooliga tihedat koostööd ning areneda ka ise, pakkuda tuge Tartu ülikoolile ja laiemalt kogu Eesti õpetajahariduse edendamisele. Sobival haridusasutusel on nii uuendusmeelselt mõtlev juhtkond kui ka piisav hulk ühe või mitme valdkonna õpetajaid, kes tahavad saavutada õpetaja-õppejõu kvalifikatsiooni.

Kandideerima on oodatud lasteaiad, algkoolid, põhikoolid, gümnaasiumid, kutseõppeasutused, erivajadustega õppijate koolid jne.

Innovatsioonikoolide ideestiku ja konkursi tutvustus toimub 21. veebruaril kell 13 Tartu ülikooli aulas, Ülikooli 18.

Lisainfo: Margus Pedaste, innovatsioonikooli eestvedaja, TÜ tehnoloogiahariduse professor, tel: 737 6021, 5156095, e-mail: margus.pedaste@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja