TARTU ÜLIKOOL OSALEB KOOS UURINGUFIRMAGA SAAR POLL EUROOPA SOTSIAALUURINGUS

Uuringu Eesti-poolse koordinaatori, sotsioloog Kairi Talvese sõnul on tegemist ühe suurima võrdlusuuringuga Euroopas, mille eesmärk on hinnata ja seletada, mil määral inimeste hoiakud ja arvamused Euroopa riikides sarnanevad või erinevad ning mil viisil mõjutavad Euroopa arengud inimeste hoiakuid ja käitumist. Uuringus osalejatel palutakse vastata küsimustele mitmete teemade kohta nagu näiteks meedia, poliitika, heaolu, tuleviku planeerimine ning eluga rahulolu.

Käesoleva aasta novembris alanud küsitlust viiakse Eestis läbi teistkordselt, uuringu esimene voor toimus 2004. aastal. Tänavu toimuvas kolmandas voorus osaleb 25 Euroopa riiki. 2005. aastal anti Euroopa sotsiaaluuringule radikaalsete uuenduste eest võrdlevate sotsiaaluuringute läbiviimisel Descartes’i teaduspreemia.

Osalevate riikide andmed on pärast andmete sisestamist ja kontrollimist kättesaadavad aadressil www.europeansocialsurvey.org.

Eesti osalemist uuringus toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Sotsiaalministeerium.

Lisainformatsioon: Kairi Talves, Tartu Ülikool, kairi.talves@ut.ee, tel 50 76 444; Andrus Saar, OÜ Saar Poll, tel 631 2486

Anneli Maaring
TÜ avalikkussuhete spetsialist