Tartu ülikool osaleb soolisi stereotüüpe murdval karjääripäeval

Homme, 11. oktoobril toimub Tartu ülikoolis (Vanemuise 46-108) ja Eesti lennuakadeemias soolisi stereotüüpe murdev karjääripäev, mille eesmärk on uudsel moel juhtida noorte tähelepanu võimaluste paljususele erialavalikul.

Soolise võrdõiguslikkuse teavituskampaania raames toimuvale karjääripäevale on valitud noortele tutvustamiseks elukutsed, kus naisi või mehi hetkel napib, kuid millel on tulevikku indiviidi, valdkonna ja riigi arengu seisukohalt.

Päeval tutvustatakse poistele õpetaja eriala, mida peetakse üldsuse poolt traditsiooniliseks „naiste” erialaks ning tüdrukutel on võimalus tutvuda lennunduserialadega.

Lennunduse õpitubades saavad tüdrukud käe valgeks lennuki juhtimisel ja maandamisel. Samuti tutvuvad tüdrukud angaaris õhusõiduki hooldusega. Õpetaja elukutse töötoas Tartu ülikoolis avaneb poistel võimalus viia läbi koolitund.

Sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse osakonna juhataja Liina Kanteri sõnul on naiste ja meeste koondumine erinevatele tegevus- ja ametialadele suuresti põhjustatud ühiskonnas kujunenud eelarvamustest ja arusaamadest naistele ja meestele sobilikest tegevustest.

„Päevadega soovime noortele teadvustada, et pole olemas naiste ja meeste ameteid. Kõik elukutsed ja erialad sobivad nii poistele kui tüdrukutele, määravaks on noore huvi ja tahtmine,” märkis sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse osakonna juhataja Liina Kanter. „Lähenedes erialavalikule sooliste eelarvamuste vabalt ja avatud meelega, laiendavad noored oma haridus- ja elukutsevalikuid ning saavad paremini rakendada oma potentsiaali,” lisas ta.

Samuti näeb ta algatuses kasu ühiskonnale tervikuna. „Meeste ja naiste võrdsem jagunemine erinevatele töödele vähendaks tööturu soolist segregatsiooni ja selle negatiivseid mõjusid, näiteks Euroopa suurimat palgalõhet,” lausus Liina Kanter.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja