TARTU ÜLIKOOL SAAB MICROSOFTILT TARKVARA TEHNILISTE ERIALADE ÕPPE EDENDAMISEKS

MSDN Academic Alliance on ülikooli tehniliste erialade õpetamisele suunatud tooteprogramm, mille kaudu saab nii ülikooli kui ka tudengite isiklikes arvutites piiramatult kasutada Microsofti tarkvara operatsioonisüsteemidest, tarkvaraarenduskeskkondade ja õppematerjalideni.

Marti Taremaa ülikooli matemaatika-informaatikateaduskonna dekanaadist selgitab tarkvara saamise kasulikkust ülikoolile: "Ühisprojekti raames saadud tarkvara saab õppe- ja teadustöös kasutada piiranguteta, võimaldades oma tööd arendada nii õppejõududel kui ka üliõpilastel. Projekti aastamaks on toodete hulka ja kasutustingimusi arvestades väga taskukohane – isegi, kui me ostaksime igast pakutavast tarkvaratootest ainult ühe koopia, maksaksime suurusjärgus rohkem." "Samas ei eelda kasutustingimused Microsofti tarkvara eksklusiivset kasutamist, st et kõike pakutavat võib ainekursustes kasutada võrdsel alustel teiste tootjate tarkvaraga", täpsustab Marti Taremaa.

Uute programmide üle on hea meel ka teaduskonna arvutiteaduse instituudi juhatajal Tiit Roosmaal, kelle sõnul mitmekesistub selle tulemusena nii õppejõudude kursuste kui ka tudengite õppetöö keskkond. "Regulaarsed uuendused hoiavad õppetöö keskkonna kaasaegsena, vähendades sellega ka teaduskonna tarkvara kulutusi", täpsustab Roosmaa. Tema hinnangul on üliõpilastele oluline ka võimalus kasutatavaid Microsofti vahendeid installeerida isiklikele arvutitele ning teha iseseisvat tööd võrdsetel alustel teaduskonna arvutiklassides tehtava tööga. Teaduskonnas on ligi 120 arvutit, millele oleks võimalik nimetatud tarkvara pakett installeerida.

Microsofti Eesti esinduse juhi Rain Laane sõnul näitab MSDN AA väärtuslikkust ka see, et tänaseks on liitunud juba 6 haridusasutust. "Meie jaoks on oluline pakkuda siinsetele kutse- ja ülikoolidele, tudengitele ja õppejõududele õppetööks alati ajakohast ja laia valikut tarkvara. Seepärast anname lisaks juurdepääsu ka erinevatele Microsofti toodete beetadele, mille valmisversioonid jõuavad turule alles poole aasta möödudes või isegi hiljem."

MSDN AA aastatasu on esialgselt 12 500 krooni, mis järgnevatel aastatel kahaneb. Programmi ainus piirang on, et selle raames pakutavat tarkvara kasutatakse õppe-eesmärgil. Varem on MSDN AA-ga liitunud IT Kolledž, Tallinna Polütehnikum, Mainori Kõrgkool, Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut.

Lisateavet akadeemilistele organisatsioonidele mõeldud tarkvara tooteprogrammide kohta saab aadressilt http://www.microsoft.com/eesti/education/high/msdn_aa.asp

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht

INFO: TÜ matemaatika-informaatikateaduskond, Marti Taremaa, tel 737 5467, 50 55 467;
Arendusplatvormi konsultant, Microsofti Eesti esindus, Andres Sirel, tel 667 9831