Tartu Ülikool sõlmis koostöölepingu Moskva Riikliku Ülikooliga

#pict1# "Lepingu sõlmimine on oluline märk ülikooli rahvusvahelises koostöös," ütles TÜ rektor Alar Karis. "Koostööleping Moskva Riikliku Ülikooli kui maineka teadusülikooliga aitab tugevdada juba olemasolevaid teadussidemeid ning edendada üliõpilasvahetust."

27.–28. novembrini viibis Tartus Moskva Riikliku Ülikooli esindaja dotsent Olga Sinjeva, et arutada kahe ülikooli järgneva viie aasta koostöökava ning viia kaasa TÜ allkirjastatud partnerlusleping. Läbirääkimised kahe ülikooli vahelise koostöölepingu sõlmimiseks on kestnud TÜ vene keele professori Irina Külmoja eestvedamisel pea kolm aastat. 2007. aasta septembris kohtusid rektorid Alar Karis ning Viktor A. Sadovnit¨i I. Kanti nimelise Vene Riikliku Ülikooli juubelil Kaliningradis ning seal lepiti koostöö osas täpsemalt kokku.

TÜ filosoofiateaduskonnal on teaduspõhine koostöö Moskva Riikliku Ülikooliga toiminud juba aastaid ning pärast koostöölepingu sõlmimist alustatakse ka üliõpilasvahetusega, et anda slaavi filoloogia tudengitele võimalus tutvuda lähemalt vene kultuuriga. Teaduskoostööd Moskva Riikliku Ülikooliga on teinud ka TÜ bioloogia-geograafiateaduskond ja tehnoloogiainstituut ning majandusteaduskonnal on sidemed Moskva Ülikooli majandusarvestuse analüüsi ja auditi kateedriga. Huvi koostöö vastu on üles näidanud õigusteaduskond, füüsika- ja keemiateaduskond ning Euroopa kolledž.

Tartu Ülikoolil on kehtiv koostööleping 40 ülikooliga.

Lisainfo: Sirje Üprus, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, tel 509 7117

Liina Jürgen