Tartu Ülikool tähistab prof Eduard Laugaste 100. sünniaastapäeva

Prof Laugaste sünniaastapäevale pühendatud konverents toimub Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi valges saalis algusega kell 14. Avasõnad lausub eesti ja võrdleva rahvaluule professor Ülo Valk, ettekannetega esinevad erinevad rahvaluule ja -pärimuse uurijad, teiste seas näiteks Ingrid Rüütel.

Konverentsile järgnevad prof Laugastele pühendatud näituse avamine ning pidulik koosviibimine, meenutused ja sõnavõtud.

Päeva esimeses pooles süüdatakse küünlad Eduard Laugaste haual Raadi kalmistul. Väljasõit TÜ peahoone eest on kell 13.

Konverentsi korraldavad TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakond, Akadeemiline Rahvaluule Selts, Õpetatud Eesti Selts, TÜ ajaloo muuseum ja Kultuuriteooria tippkeskus.

Konverentsi ajakava:
14.00. Avasõnad. Ülo Valk
14.15. Kersti Taal. Noor Eduard Laugaste teadusseltside lummuses
14.45. Risto Järv. Tudengipärimus ja eepilised seadused
15.15. Madis Arukask. Suhtumine regilaulu - lorast kultuseni
Kohvipaus
16.00. Ingrid Rüütel. Kihnu pulm: püsiv ja muutuv (1954. ja 2008.a.
jäädvustatud filmide põhjal)
16.30. Katkendid Eduard Laugaste õppefilmidest Kihnu pulm ja Salu talus
Näituse avamine

Lisainfo: Liilia Laaneman, eesti ja võrdleva rahvaluule osakond, tel 7375 304, liilia.laaneman@ut.ee