Tartu Ülikool tähistab täna Juhan Peegli 90. sünniaastapäeva

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40989","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Teisipäeval, 19. mail algusega kell 15toimub Tartu Ülikooli aulasJuhan Peegli 90. sünniaastapäevale pühendatud konverents, kus arutletakse ajakirjaniku rolli üle ühiskonnas.

Ajakirjaniku kutse ja koolituse üle arutlevad Halliki Harro-Loit, Mart Kadastik, Erki Berends, Sulev Valner, Külli-Riin Tigasson ja Urmet Kook. Arutlust juhib Marju Lauristin.

Lisaks konverentsile avatakse homme kell 13.30TÜ raamatukogus Juhan Peegli elu ja loomingu
näitus "Kuld on jäänud jälgedesse", mille raames toimub ka ajakirjanike elulugude kolmanda kogumiku "Kuidas vaatad, nõnda näed" esitlus.

"Juhan on läbi käinud erinevatest vastuolulistest aegadest, tahtnud saada kirjanikuks, läinud sõtta Eestit kaitsma ning sattunud punaarmeesse, õppinud filoloogiat ning alati leidnud oma ajas tegude tegemise võimalused," selgitas Juhan Peegli erilisust TÜ ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi õppejõud Maarja Lõhmus.

Päeva avab küünalde süütamine kell 12 Juhan ja Helgi Peegli haual Raadil ning lõpetab vilistlasõhtu ülikooli vanas kohvikus. Vilistlasõhtul tuleb arutamisele Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Seltsi (EAAS) tegevuse taastamine ja seltsi põhimõtteid.

Juhan Peegel (19. mai 1919 – 6. november 2007) oli Tartu Ülikooli emeriitprofessor, ajakirjandus- ja keeleteadlane, paljude endiste ja tänaste ajakirjanike õpetaja.

Juhan Peegli 90. sünniaastapäeva kava: www.jrnl.ut.ee

Lisainfo: Maarja Lõhmus, tel 737 5190, 525 5055, maarja.lohmus@ut.ee