Tartu ülikool tõi programmeerimisvõistluselt kõrged tulemused

Tartu ülikooli üliõpilaste võistkonnad jõudsid üliõpilaste programmeerimisvõistlusel IEEEXtreme pea 1900 konkurendi seas 20 parima hulka.

20. oktoobril toimunud rahvusvahelisel võistlusel oli Tartu ülikooli esindamas kolm IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) tudengiliikmetest võistkonda:

RandomName, koosseisus Ago Allikmaa, Ants Remm ja Jevgeni Martjušev;
Fyysikud, koosseisus Ardi Loot, Jaagup Repän ja Taavi Repän;
Dreamcast, koosseisus Volodymyr Floreskul, Viktor Karabut ja Karl-Aksel Puulmann.

Esialgsete tulemuste põhjal platseerusid võistkonnad vastavalt 9., 12. ja 20. kohale. Tartu ülikooli tudengivõistkondade edu seisnes nende pikaajalises programmeerimishuvis. „Suurem osa meie meeskondade liikmeid on juba gümnaasiumist või isegi põhikoolist saadik erinevatel informaatikavõistlustel osalenud,” räägib võistluse Tartu koordinaator Ahto Truu, „mõned on ka tudengitena individuaalselt selle alaga edasi tegelenud, ent üldine tendents on selles suunas, et kooli kõrvalt programmeerijana töötavatel tudengitel jääb harjutamiseks ja võistlusprogrammeerimiseks vähem aega.“

Eestist osales lisaks veel viis Tallinna tehnikaülikooli võistkonda, kes saavutasid 22., 30., 157., 708. ja 1065. koha ning kaks IT kolledži võistkonda, kes platseerusid 45. ja 840. kohale. Lõplikud tulemused kinnitatakse 1. novembril 2012.

IEEEXtreme on rahvusvaheline võistlus, kus üliõpilased peavad 24 tunni jooksul lahendama etteantud programmeerimisülesandeid. Ülesanded on loonud ja lahendusi hindavad IEEE liikmetest programmeerimiseksperdid, kellel on nii akadeemilist kui praktilist kogemust.

Tartu ülikooli tudengite osalemist toetas IEEE Eesti.

Lisainfo: Ahto Truu, tel: +372 517 5876, e-post: ahto.truu@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja