Tartu ülikool troonib viiendat aastat ülikoolide mainepingerea tipus

TNS Emori ülikoolide maineuuring kinnitas, et Eesti mainekaim ülikool on jätkuvalt Tartu ülikool, mille tuntust hindas kõrgeks 81% vastajatest. Kõige enam oma mainet kasvatanud Tartu ülikooli peetakse usaldusväärseks, antavat haridust kõrgetasemeliseks ning lõpudiplomit tööturul kõrgelt hinnatuks.

2013. aasta maineuuring keskendus Eestis tegutsevate ülikoolide spontaansele tuntusele. Ülekaalukalt kõige kõrgema spontaanse tuntusega on Tartu ülikool, mida tervikuna nimetas 81% vastajatest. „Tartu ülikool püsib juba viiendat aastat ülikoolide mainepingerea esiotsas,“ avaldab Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm heameelt, lisades: „Tartu ülikooli kuulumine maailma tippülikoolide hulka ja üha enam kasvav maine nii Eesti elanikkonna hulgas kui ka rahvusvaheliselt, annavad kinnitust, et meie õppetöö ja teadustegevus kannavad kindlat kvaliteedimärki, mis pole jäänud inimestel märkamata.“

Tartu ülikooli mainekuse kasv on toimunud enamikes sotsiaaldemograafilistes rühmades, keskmiselt kõrgemalt on TÜ mainet hinnanud aga 15-24aastased noored. „Usun, et just noorte kõrgem hinnang Tartu ülikooli mainele toob Tartu ülikooli õppima üha enam võimekaid ja motiveeritud uusi tudengeid, mis ongi ülikooli eesmärk,“ sõnab Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik. „Tartu ülikooli mainet hoiavad ühelt poolt kõrgel meie teadlased ja ühiskonnas head rakendust leidnud teadustöö, ent teisalt kindlasti meie enda tudengid, kes on oma õppetegevusega näidanud eeskuju, et eesmärkide saavutamisel ei ole isegi kosmos piiriks.“

Tartu ülikooli maine alustaladeks peetakse uuringu põhjal hariduse kõrget taset, lõpudiplomi väärtust tööturul ning ülikooli usaldusväärsust (pakutav haridus vastab ootustele). Lisaks toodi esile Tartu ülikooli uuenduslikkust ja kaasaegsust, kuna luuakse uudseid lahendusi nii teadus-, õppe- kui ka loometöös.

Lisaks ülikoolide mainepositsioonidele kaardistati uuringu käigus ka Eesti õppevaldkondade üldist mainet elanikkonna hulgas. Viimasel kolmel aastal muutumatuna püsinud õppesuundade maine esiviisik on kõik esindatud Tartu ülikoolis: arvutiteadused, tervishoid/arstiteadus, tehnikaalad, õigusteadus ning ärindus/majandus.

Uuring viidi läbi 15–74aastaste elanike seas käesoleva aasta 24. aprillist 15. maini. Uuringus osales 953 inimest ja uuringut korraldati viiendat aastat järjest.

Lisainfo: Jaan Rosental: TÜ turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, tel: 737 6540, 511 8593, e-post: jaan.rosental@ut.ee;
Jaanika Hämmal, TNS Emor, tel: 6268 531, e-post: jaanika.hammal@emor.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja