Tartu ülikool võõrustab kuue riigi noori filolooge

26.–28. aprillil toimub Tartu ülikoolis rahvusvaheline noorte filoloogide konverents, kus antakse ülevaade tänapäeva humanitaarteadustes toimuvast, noore põlvkonna ja tulevaste uurijate teadustöö saavutustest ja arenguperspektiividest.

Konverentsist võtab osa 90 noort teadlast kuuest riigist: Eestist, Lätist, Venemaalt, Tšehhist, Saksamaalt ja Itaaliast. Konverents teemade hulka kuuluvad slaavi keelte, aga ka eesti ja inglise keele uurimine, sotsiolingvistika ja kulturoloogia, Vene ja Euroopa ajaloo probleemid, tõlke-, emigrantide kultuuri, kino poeetika, maalikunsti, muusika, lastekirjanduse küsimused ning palju muud.

Konverentsi töökeeled on inglise ja vene.

Konverentsi korraldab Tartu ülikooli slaavi filoloogia osakond.

Lisainfo: Valentina Tubin, slaavi filoloogia osakonna õppekorralduse spetsialist, 737 6352, valentina.tubin@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja