Tartu Ülikool võtab tööle 14 välisprofessorit

Tartu Ülikool kuulutas Euroopa Sotsiaalfondi programmi DoRa raames välja konkursi üheteistkümne välisprofessori leidmiseks. Sügisel kuulutatakse välja konkurss veel kolme professuuri täitmiseks.

"Kui tahame osaleda rahvusvahelises teadustöös, siis peame väga huvitatud olema ka oma teadlaskonna rahvusvahelistumisest," kommenteeris välisprofessorite Tartusse toomise vajadust TÜ teadusprorektor Kristjan Haller. "Alati on kasulik, kui teaduskonda tuleb teise tagapõhjaga inimesi – see täiustab, elavdab ja ergutab."

Kristjan Halleri sõnul on professuuride valik läbi mõeldud väga põhjalikult. "Me oleme süsteemselt läbi kaalunud, millistesse valdkondadesse me eelkõige tahame rahvusvahelisemat teadlaskonda ja õppejõude saada. Sealjuures on püütud leida ka teemasid, mis teineteist täiendaksid," rääkis Haller.

15. oktoobrini kestva konkursi raames otsitakse Euroopa õiguse, radioloogia, patoloogilise anatoomia, neuropatoloogia, skandinavistika, haridusteaduste, füsioteraapia, materjalide kompuutermodelleerimise, nanostruktuuride füüsika, rahvusvahelise turunduse ja sotsioloogia professoreid. Lisaks kuulutab Tartu Ülikool sügisel välja konkursi teise etapi, mille käigus soovitakse täita bioloogilise füüsika, tuumaenergeetika ja tuumaohutuse ning nanomaterjalide tehnoloogia professuurid.

Programmi eesmärk on välisõppejõudude kaasamise kaudu elavdada rahvusvahelist teadmistevahetust, parandada kraadiõppe tudengite õppe- ja teadustöö taset ning suurendada vastava eriala rahvusvahelist konkurentsivõimet.

Sihtasutus Archimedes toetab DoRa programmi raames 31 uue välisprofessori Eestis töötamise alustamist alates sügissemestrist 2009. Eestisse tulevate õppejõudude töötasudeks eraldatakse rohkem kui 150 miljonit krooni Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Rahastatud 31 ametikohast 25 on majanduse konkurentsivõime seisukohast võtmetähtsusega valdkondades nagu energeetika, materjaliteadus, infotehnoloogia, ehitustehnika ja arstiteadus.

Lisainfo: Kristi Kuningas, värbamise ja valiku peaspetsialist, tel 737 5844, 509 8626, kristi.kuningas@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja
mob +372 5202807