Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor on Eesti parim

Nädalavahetusel Tallinna ülikooli aulas toimunud naiskooride võistulaulmisel saavutas A-kategoorias esikoha Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor, koori dirigent Triin Koch pälvis parima dirigendi eripreemia.

Üle-eestiline naiskooride võistulaulmine toimus juba seitsmendat korda. Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor saavutas esikoha A-kategoorias ning sai rahvusvaheliselt žüriilt naiskooridest kõrgeima punktisumma (94,3 punkti). Dirigent Triin Koch, kes on ülikooli naiskoori juhtinud alates 2005. aastast, pälvis parima koorijuhi eripreemia. Saavutatud võit on suur tunnustus koori ja dirigendi heale koostööle.

„Oleme saavutatu üle väga õnnelikud,“ rõõmustas koori dirigent Triin Koch. „Võistulaulmise eesmärk on tunda rõõmu laulmisest ja pakkuda publikule elamus võibolla mõneti üllatusliku kavaga. Publiku reaktsiooni ja tagasisidet kuuldes see meil õnnestus.“

Saalis konkurssi kuulanud külastaja iseloomustas TÜ akadeemilise naiskoori esinemist järgmiselt: „Koor sammus küll justkui natuke murelikult lavale, aga kohe, kui lauljad suu avasid, oli minu hinnangul teada, kes antud kategoorias võidab. Väga, väga kõrge tase."

Võistulaulmise tulemustega saab tutvuda Eesti naislaulu seltsi koduleheküljel.

Eesti naislaulu selts korraldab võistulaulmisi alates 1997. a sooviga edendada naiskoorilaulu Eestis ning anda kooridele võimalus end proovile panna. Võisteldakse kolmes kategoorias, sel aastal osales võistulaulmisel kokku 31 koori, naiskooride A-kategoorias oli võistlejaid kuus.

Nii žürii kui ka kuulajad tõstsid esile Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori mitmekülgset konkursikava. Koori esituses kõlasid järgmised lood:
Gustav Ernesaks / Debora Vaarandi „See kauge hääl“
Ēriks Ešenvalds / sõnad leinamissast „Lux Aeterna“
Robert Schumann / Friedrich Rückert „In Meeres Mitten“
Eduardo Lakschevitz / Brasiilia rahvalaul „Cana-fita“.

Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor on alates 1945. aastast pidevalt tegutsev kontsertkoor. 73 tegutsemisaasta jooksul on koor edukalt osalenud rahvusvahelistel ja kodumaistel koorikonkurssidel, salvestanud suure hulga Eesti koorimuusikat ning rikastanud Tartu kultuurielu oma osalusega teatriprojektides („Võõrana Põhjala kõrbes”, „Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd”).

Lisainfo: Triin Koch, TÜ akadeemilise naiskoori dirigent, 527 1105, triin.koch@mail.ee