Tartu Ülikooli arstiteaduskond tähistab oma 375. aastapäeva

Neljapäeval, 18. oktoobril algusega kell 9 toimub Biomeedikumis (Ravila 19) traditsiooniline arstiteaduskonna teaduskonverents, kus esinevad ettekannetega teaduskonna õppejõud, teadurid, doktorandid, magistrandid ja üliõpilased. Fuajees ja auditooriumis 1024 on võimalik tutvuda konverentsi posterettekannetega.

Reedel, 19. oktoobril kell 11 jätkub teaduskonna aastapäeva tähistamine Tartu Ülikooli aulas piduliku konverentsiga "Radioloogia tänapäev ja tulevikuperspektiivid", kus käsitletakse kiirelt areneva radioloogia eri kuvamismeetodite uusimaid kasutusalasid ning arenguperspektiive.

Konverentsile järgneb aktus, mille avab TÜ rektor professor Alar Karis. Tervitusega esineb ka sotsiaalminister Maret Maripuu. Arstiteaduskonna dekaan Toomas Asser kõneleb teemal "Tartu Ülikool ja arstiteaduskond – 375 aastat". Toomas Asseri sõnul vastutab Tartu Ülikool riigi ainsa meditsiinilist ülikooliharidust andva õppe- ja teaduskeskusena meditsiini arengu eest Eestis. "Arstiteaduskond ja selle püsimine pole eesmärk omaette, vaid vahend Eesti elanike tervise hoidmiseks ja taastamiseks," ütles Asser.

Aktuse akadeemilise loengu peab TTÜ professor Tõnis Timmusk teemal "Neurotroofsed faktorid". Aktuse lõpus antakse üle arstiteaduskonna medalid ja autasustatakse teaduskonverentsi parimaid ettekannete pidajaid. Aastapäeva tähistamine lõpeb dekaani vastuvõtuga Tartu Ülikooli vanas anatoomikumis Toomemäel.

TÜ arstiteaduskonna aastapäevaürituste täpne kava aadressil: http://www.meditsiiniteadused.ut.ee/240010

Lisainfo: TÜ arstiteaduskonna dekanaadi juhataja Kerli Vals, tel 737 5325

Anneli Maaring