Tartu Ülikooli botaanikaaed avab näituse eestikeelse botaanika algusest

"19. sajandil oli botaanika aken ida ja lääne vahel – näiteks käidi Euroopast Siberis erinevaid taimi toomas," ütles botaanikaaia direktori asetäitja Jüri Sild ja lisas, et kõik toimus toona vene või saksa keeles. "Kui 1919. aastal loodi rahvusülikool, oli vaja kõik õppevahendid eesti keelde tõlkida."

Näitusel tutvustataksegi rahvusülikooli algusaastate tuntumate botaanikute eestikeelseid materjale, teiste seas Teodor Lippmaalt, Edmund Spohrilt, Gustav Vilbastelt ja Jaan Pordilt. Väljapanekul on eestikeelsed trükised, vanad fotod, herbaallehed, õppe- ja teadustöö abivahendid. Lisaks on kajastatud toonaste botaanikaalaste organisatsioonide tegevust.

Näituse avab Tartu Ülikooli teadusprorektor Kristjan Haller. Seejärel annavad väljapanekust ülevaate selle koostajad Tarmo Niitla ja Erich Kukk.

Väljapanek botaanikaaia õppeklassis jääb avatuks kuni 6. detsembrini.

Lisainfo: Tarmo Niitla, Tartu Keskkonnahariduse Keskuse õpetaja-programmikoordinaator Tartu Ülikooli Botaanikaaias, tel 55 659 421, e-post: tarmo.niitla@ut.ee.

Tartu Ülikool alustas tegevust emakeelse ülikoolina 1. detsembril 1919. Rahvusülikooli 90. aastapäeva üritused kulmineeruvad novembri lõpus-detsembri alguses. Esmakordselt antakse välja noodistatud üliõpilaslaulik, von Bocki maja seinale projitseeritakse videoinstallatsioon emakeelse ülikooli 90 aastast, toimub akadeemiliste organisatsioonide teatrifestival, rahvusülikooli sünnipäevale pühendatud etendused Tallinnas ja Tartus ning muidugi traditsioonilised aktus, tõrvikrongkäik ja ball. Tule Sinagi, mõtle kaasa rahvusülikooli hüvanguks ning laula rind rõõmsaks, pidu tuleb kindlasti! Täpsemat infot juubeliürituste kohta vaata www.ut.ee/rahvusulikool90.

Mehis Tuisk
pressiesindaja