Tartu ülikooli e-õppe päeval kummutatakse e-õppe müüte

Täna, 16. oktoobril kell 16 algaval e-õppe päeva seminaril (Ülikooli 20-320) „E-õppe kiirabi“ kummutatakse e-õppega seotud müüte.

Seminaril käsitletakse digidoktori eestvedamisel müüte, mis puudutavad e-õppe läbiviimist, videoloengute õppijasõbralikkust ja e-kursusel osalemist. Müüte kummutavad või neid kinnitavad Tartu ülikooli õppejõud Mark Braschinsky, Anne Villems, Taavi Vaikjärv, Argo Soon ja Liina Tammekänd.

Õppija vaatenurgast räägivad Eesti kaitseväe major Andres Pehme ja Kuressaare ametikooli õpetaja Urmas Lehtsalu. Saalis viibijad saavad diskussioonist osa võtta ning klikkerite abil oma arvamust avaldada.

Täiskasvanud õppija nädal on kõikidel huvilistel võimalik osaleda ka mini-e-kursusel „Reisi targalt". Kursus on loodud konsuli päevikuna, kus on näited reisijatega juhtunust ehk lood elust enesest. Iga teema juures tehakse juhtunust järeldusi ja vaadatakse, kuidas on võimalik teatud ohte nii töö kui puhkusereisil viibides ennetada. Õppijad saavad teada, miks on kasulik end reisile registreerida ning millist tulu võib olla reisikindlustusest. Kursusel käsitletakse ka teisi pisiasju, mis omavad reisi edukaks õnnestumiseks suurt tähtsust.

Kõikide minikursuse lõpetanute vahel loositakse 16. oktoobril, e-õppe päeva seminaril „E-õppe kiirabi“ välja peaauhinnana Kubija hotell-loodusspaa puhkusepakett kahele.

E-õppe päeva seminarile „E-õppe kiirabi“ saab registreeruda siin. Seminari videosalvestist on võimalik hiljem vaadata UTTVst.

E-õppe päeva tähistamise traditsioon sai alguse 2003. aastal. Täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames korraldatava e-õppe päeva eesmärk on populariseerida e-õpet ning tutvustada erinevaid e-õppe võimalusi

E-õppe päeva kohta loe lisa Tartu ülikooli kodulehelt.

Vaata seminari siit:

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"149854","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Lisainfo: Lehti Pilt, TÜ elukestva õppe keskuse haridustehnoloogiakeskuse juhataja, tel: 737 6306, e-post: lehti.pilt@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja