Tartu Ülikooli ettevõtlussuhteid hakkab juhtima Erik Puura

Puura (pildil) sõnul jääb ülikool ka edaspidi klassikaliseks õppe- ja teaduskeskuseks, kuid on loomulik, et tugevate baasteadmiste põhjalt arendavad rakenduslikud uurimisgrupid välja partnerluse ettevõtetega. Parimate tulemuste nimel on TÜ arendanud välja tugevad koostöösidemed paljude ettevõtete, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Maaülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja paljude välisülikoolidega.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41009","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]
"Minu esimene samm on panna kokku ülikooli kõik peamised võimalused ettevõtetega koostööd teha ning neid ettevõtetele tutvustada. Selleks koostame valdkondlikud ülevaated, mille esimesed tutvustused toimuvad juba sel kevadel," rääkis TÜ ettevõtlussuhete ja innovatsiooni juht Erik Puura.

Lisaks Tartu Ülikooli võimaluste tutvustamisele, on Erik Puura ülesandeks vahendada ka tööstuse huve ülikoolis.

"Tartu Ülikool peab koostööd ettevõtetega ülioluliseks ja on toonud ettevõtlussuhete arendamise üheks prioriteediks arengukavas," kommenteeris teadusprorektor Kristjan Haller, kes vastutab ülikooli teadus- ja arendustegevuse eest tervikuna.

Puura sõnul muutub senisest selgemaks ka ettevõtlussuhete valdkondlike ekspertide, projektijuhtide, turundusekspertide ja uute ettevõtete loomise nõustajate tegevus. "Meeskond on ka praegu olemas, kuid selle tegevus muutub paremini koordineerituks ja nähtavamaks."

Ülikoolil on laiapõhjalised kogemused ettevõtetega koostöö tegemisel. Ainuüksi tehnoloogiainstituut on tihedas partnerluses kümnekonna biotehnoloogia ettevõttega, lisaks arendab robotmannekeeni ja osaleb Robotexi korraldamises, konsulteerib energiatõhusate hoonete projekteerimist ja ’aruka maja’ kontseptsiooni loomist, osaleb veise kloonimisprojektis, töötab välja uut koduloomade probiootikumi ja tahkete jäätmete kasutuse tehnoloogiaid. Plaanis on ka tselluloosist biokütuste tootmine.

Ettevõtlussuhteid ja innovatsiooni kajastab uudisteportaal Novaator.

Erik Puura jätkab samaaegselt ka TÜ Tehnoloogiainstituudi direktorina.

Lisainfo: Erik Puura, TÜ ettevõtlussuhete ja innovatsiooni juht, tel 7374802, 5069882, erik.puura@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja