TARTU ÜLIKOOLI GEOGRAAFIA INSTITUUT TÄHISTAB 85. AASTAPÄEVA

Konverentsi avab reedel, 3. detsembril kell 14 TÜ bioloogia-geograafiateaduskonna dekaan prof Tõnu Meidla. Teiste seas esineb konverentsil ettekandega värske ülikooli audoktor, prof Anne Buttimer Dublini Ülikoolist Iirimaalt, teemal "Regional Renaissance and International Reach. Ode to an Old Triangle: Tartu – Turku – Lund".
Teaduskonverentsil käsitletakse mitmeid aktuaalseid ja huvitavaid teemasid, teiste seas säästev areng, linnapoliitika Euroopa Liidus ja Eesti linnade tulevik, regionaalne identiteet majandusarengut mõjutava tegurina, Eesti kartograafia areng, Eesti väikejärvede paleoökoloogiline seire, Aasia asustamine kaasaegse inimese poolt: tulvavesi piki India ookeani rannikut.

85. aastapäeva puhul ilmus instituudi publikatsioonide sarjas prof Ülo Manderi ja prof Ott Kursi toimetatud kogumik "Geograafilisi uurimusi aastatuhande vahetusel".
Kogumik hõlmab üle 400 lehekülje ning sisaldab kokku 29 artiklit, millest suur osa on kokkuvõtted rahvusvahelistes väljaannetes ilmunud uurimustest.
Artiklite autoreiks on geograafia instituudi õppejõudude, teadurite ja kraadiõppurite kõrval ka mitmed vilistlased. Tegemist on küll aastapäeva puhul ilmunud kogumikuga, mis aga ei ole pühendatud instituudi ajaloole, vaid annab toimetajate sõnul eelkõige ülevaaate Eesti geograafide kaasaegsest ja küllaltki mitmekülgsest uurimistegevusest.
Kogumik valmis Tartu Ülikooli Kirjastuses.

Lisainfot ülikooli geograafia instituudi aastapäeva ürituste kohta saab aadressilt http://www.geo.ut.ee.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht