Tartu ülikooli ideelabori uus hooaeg stardib lennukate ideedega

Neljapäeval, 28. veebruaril alustab Tartu ülikooli ideelabor oma kolmandat hooaega. Ideelabor on koht, kus kõigi valdkondade tudengitel on võimalus teostada põnevaid ja rakenduslikke ideid. Tudengimeeskondade mentoritena osalevad nii õppejõud kui ka praktikud ettevõtetest.

Ideelabori avaüritusel AHHAA teaduskeskuses tutvustatakse uusi lahendamist vajavaid probleeme ning ideid, räägitakse võimalustest katsetada oma ettevõtte loomist ja juhtimist ning antakse ülevaade ideede teostamise rahastamisvõimalustest. „Avaüritusel tõestame, et ideelaboris saab iga tudeng oma teadmisi ja oskusi rakendades teostada põnevaid ideid,“ sõnab ideelabori juht Kalev Kaarna. Lisaks huvitavatele esinejatele saavad osalejad avaüritusel katsetada ka uue idee arendamist.

Uus hooaeg toob ideelaboris kaasa mitmeid uuendusi. Võrreldes eelmiste hooaegadega aidatakse tudengitel teadlikumalt arendada oma oskusi ja valdkonnaalaseid teadmisi. Ideelaboris osalejad proovivad muuhulgas omal käel, kuidas tiim saavutab tulemusi ilma selge liidri või juhita, kuidas efektiivselt ja edukalt meeskonnatööd korraldada ning kuidas tulla toime keerulisena näivate ülesannete ja ootamatustega.

TÜ ideelabori uus hooaeg stardib 28. veebruaril kell 16 AHHAA teaduskeskuses, Sadama 1, Tartu. Vaata päevakava ja registreeru üritusele siin. Avaüritusele on oodatud nii tudengid, doktorandid, õppejõud kui ka ettevõtete esindajad.

Juba enne avaüritust on kõigil tudengitel võimalik sisestada kas oma idee või anda märku soovist asuda lahendama mõnda teiste poolt väljapakutud ideed. Ettevõtjatele pakub ideelabor võimalust leida uusi ja põnevaid lahendusi ettevõtte arengutakistustele ja probleemidele. Ettevõtjad saavad sisestada oma probleemipüstituse ideelaborisse veebivormi kaudu. Õppejõul aitab TÜ ideelabor võtta oma õppeaines kasutusele projektipõhiseid õppevorme ja koolitada teadusgrupi liikmeid.

Rohkem infot ideelabori kohta leiad kodulehelt või Facebookist siin.

Vaata ideelabori avastarti läbi fotosilma.

Lisainfo: Kalev Kaarna, ideelabori juht, tel: tel: 5341 6194, e-mail: kalev.kaarna@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja