Tartu Ülikooli juubeliaasta avalöögina avatakse TÜ Tallinna esinduse uued ruumid

Tartu Ülikooli Tallinna esinduse ruume aadressil Teatri väljak 3 hakkavad kasutama ülikooli rektoraat, õigusteaduskonna õigusinstituut, majandusteaduskond ja avatud ülikooli keskus.

TÜ avatud ülikooli keskuse juhataja Aune Valgu sõnul on esinduse üheks funktsiooniks Tartu Ülikooli täienduskoolituse parem esindatus Tallinnas, mille peaks tagama nii uued ruumid kui uued inimesed, kes sel eesmärgil aasta algusest tööle asuvad. Samuti üliõpilaskandidaatide nõustamine ja infovahendus ning Tallinnas elavate avatud ülikooli üliõpilaste toetamine. "Viimastel aastatel on oluliselt suurenenud ka Tallinnas ja Harjumaal asuvate asutustega sõlmitud teadus-arenduslepingute hulk ning ülikool soovib olla oma senistele ja uutele tellijatele lähemal."

Tallinna esinduse ruumide avamine on avalöögiks Tartu Ülikooli 375. aastapäeva tähistamisele käesoleval aastal. Suured juubelipidustused kulmineeruvad 4.-5. oktoobrini 2007, kuid erinevad akadeemilised, sportlikud, kultuurilised ja muusikalised üritused toimuvad juubeli egiidi all kogu aasta jooksul.

TÜ juubeli korraldustoimkonna esimehe Riho Illaku sõnul toimuvad mitmed juubeliüritused ka Tallinnas ning tallinlaste abi ja toega, mistõttu on tal hea meel, et 375. aastapäeva tähistamiseks mõeldud sündmusi kohe aasta alguses ka Tallinnas tutvustada saab.

Lisainfo: Illari Lään, TÜ rektori abi, tel 737 5602,

Liina Jürgen