Tartu Ülikooli kaks professorit nimetati Ida-Soome Ülikooli audoktoriks

Tartu Ülikooli loodusteadusliku hariduse keskuse juhataja, loodusteadusliku hariduse professor Miia Rannikmäe ning rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg nimetati pidulikul tseremoonial Ida-Soome Ülikooli audoktoriteks.

28. augustil Joensuus toimunud pidulikul tiitlite üleandmise ja audoktoriks nimetamise tseremoonia kulminatsioonina avanes 12 värskel audoktoril võimalus istutada endale pühendatud puu Pyhäselkä järve äärde.

„15 aastat tagasi alustasime Ida-Soome Ülikooliga koostööd, moodustades vaid mitteametliku piiriuurijate võrgustiku, seega oleme läbi käinud pika tee,“ ütles TÜ rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg, kelle sõnul on rahvusvaheline piiriuuringute alane koostöö Joensuu teadlastega olnud tähtis nii tema isiklikus karjääris kui Eesti sotsiaalteaduste reformi jaoks ning on avanud uksi terves maailmas.

„Kõige noorema audoktorina on mul eriti suur au ja privileeg seista kõigi Ida-Soome Ülikooli tunnustatud teadlaste kõrval,“ kinnitas Berg, kes peab kõige olulisemaks tehtud koostööd Euroopa Liidu raamprogrammides ning ootab huviga ühiseid uuringuvõimalusi uue Horisont 2020 programmi raames.

Eiki Berg istutas Joensuusse end mälestama Siberi kase ning TÜ loodusteadusliku hariduse professor valis istutamiseks Alpi seedermänni.

Mälestuspuude istutamise traditsioon sai alguse Joensuu Ülikooli ajast ning sümboliseerib nii metsarikast regiooni kui Ida-Soome Ülikooli, kus metsandus on üks peamine kompetentsivaldkond.

Professor Eiki Berg

TÜ rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg nimetati audoktoriks sotsiaalteaduste ja ettevõtlusuuringute teaduskonna juures. Audoktori tiitel anti Bergile viimase 15 aasta pikkuse teaduskoostöö eest Ida-Soome Ülikooli piiriuurijatega, mida ilmestasid viljakad ühistegevused Soome Akadeemia ja Euroopa Komisjoni finantseeritud raamprogrammide projektides.

Professor Miia Rannikmäe

Miia Rannikmäe nimetati Ida-Soome Ülikooli filosoofiateaduskonna juures audoktoriks tänu tema külluslikule kogemustepagasile loodusteadusliku hariduse edendamises, õpetamises ja õppimist puudutavas uurimistöös. Professor Rannikmäe koostöö Ida-Soome Ülikooliga sai alguse 2008. aastal ning on kulmineerunud FP7 läbiviimisega, kus Tartu Ülikool on üks juhtpartner.

Ida-Soome Ülikool on loodud 1. jaanuaril 2010 Joensuu ja Kuopio ülikooli ühinemisel. Ida-Soome Ülikooli nime alt jagati audoktorite tiitleid välja esmakordselt. Audoktori nimetus on kõrgeim austusavaldus, millega osutatakse teaduslikult või ühiskondlikult silmapaistvatele isikutele.

Lisainfo: Miia Rannikmäe, TÜ loodusteadusliku hariduse professor, tel: 737 5083, e-post: miia.rannikmae@ut.ee.
Eiki Berg, TÜ rahvusvaheliste suhete teooria professor, tel: 737 5311, e-post: eiki.berg@ut.ee.

Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist