Tartu ülikooli kammerkoor teeb Hüpassaares Mart Saarele kummarduse

Pühapäeval, 29. septembril algusega kell 15 esitab Tartu ülikooli kammerkoor dirigent Triin Kochi juhtimisel Mart Saare majamuuseumis Hüpassaares koorimuusikakava „Laula meri mäessa“. Vabaõhu koorimuusikakontserdil kõlavad paljud Mart Saare, aga ka Ester Mägi, Veljo Tormise jt heliloojate koorilood.

Hüpassaare päeva idee autor ja päevajuht Riina Roose ütles, et põhjuseid, miks Hüpassaarde minna leiab rohkelt: „Hüpassaarest leiab alati tasakaalu meid igapäevaselt saatvale ilmamürale. Sealne looduskeskkond on ainulaadne oaas, looduse monument, millist teist on Eestist ja võib olla tervest maailmast raske leida.“ Roose sõnul kõlab Hüpassaares Mart Saare muusika sootuks teisiti kui kontserdisaalis: „Seal saab muusika endasse kogu 200 aasta vanuse talukoha ja tuhandete aastate vanuse raba jõu ja vaimu. Hüpassaare on meie looduse ja muusika katedraal ning seda soovitan ma kõigil sinna otsima ja imetlema tulla“.

Tartu ülikooli kammerkoori repertuaaris on hetkel üle tosina Mart Saare kooriloo. „Oleme laulnud Mart Saare loomingust enam kui paarkümmend lugu ning me ei jõua ära vaimustuda kui rikkalikult ja kaunilt on noodijoontele paigutatud Eesti looduse meeleolud, värvid ja vaimsus,“ imetles koori president Indrek Mustimets Saare loomingut. Mustimets lisas: „On eriline laulda Saare muusikat Hüpassaare rabas ja taluhoovis, sest seal lauldes kuuleb seda kindlasti ka kogu Mart Saare hõim ja iga lauldud noot saab seal kui looduse ja Mart Saare õnnistuse.“

Kontsert algab pühapäeval kell 15. Koori dirigeerib Triin Koch. Päeva juhib kontserdi idee autor, linnateatri muusikajuht Riina Roose ja vahetekste loeb kirjandusteadlane Enn Lillemets.

Lisainfo: Indrek Mustimets, TÜ kammerkoori president, tel: 506 3076; Riina Roose, kontserdi idee autor, tel: 5646 6419.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja