Tartu Ülikooli kammerkoor üllitas esimese helikandja

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41290","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Kammerkoori presidendi Indrek Mustimetsa sõnul salvestati plaadil kõlavat muusikat Tartu Ülikooli aulas kuuel korral ja eri aastaaegadel. "Plaadi nimi "Maailmasuurune leek" on laulusõnadena koorilauljate meeltes ja huultel kõnelenud juba mitmeid aastaid. Meie jaoks peitub see leek koorilaulus ja ka igaühe maailmas, meie kodudes, südametes ja silmades. Need sõnad kõlavad ka plaadil viimastena Veljo Tormise tsüklis "Sügismaastikud," ütles Mustimets.

Plaadil kõlavad Eesti heliloojate teosed, mis on alati olnud koori pärisosaks. Plaadil kuuleb Ester Mägi, Mart Saare, Veljo Tormise, Eduard Tubina, Cyrillus Kreegi, Gustav Ernesaksa ja Lembit Veevo koorimuusikat. Plaadilugude hulgas on ka üks esmasalvestus – Ester Mägi "Pietá", mida kammerkoor on esitanud oma kontsertidel vaid loetud kordi.

"Maailmasuurune leek" on müügil Tartu Ülikooli raamatupoes ja varsti ka mujal plaadi- ja raamatupoodides. Plaadi esitluskontsert toimub 19. oktoobril kell 20 Tallinnas, Matkamajas (Raekoja plats 18).

Lisainfo: Indrek Mustimets, TÜ kammerkoori president, tel 506 3076

Anneli Maaring