Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna uueks nimisponsoriks saab Eesti Meedia

Baltimaade juhtiv meediakontsern Eesti Meedia sõlmib Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubiga 5-aastase koostöölepingu, millega asub ülikooli korvpallimeeskonna uueks nimisponsoriks. Saku Õlletehas jätkab korvpallimeeskonna toetamist suursponsorina.

Käesoleva hooaja lõpuni Tartu Ülikool/Rock nime kandev korvpallimeeskond saab lähtuvalt kokkuleppest nimisponsoriga uue nime 2016/17 hooajast. Hetkel on käimas läbirääkimised Postimehe kui Eesti juhtiva päevalehe nime sidumise teemal Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnaga.

Eesti Meedia juhatuse esimehe Sven Nuutmanni sõnul on nimesponsoriks asumine loogiline samm. „Kui vaadata, millised spordialad on Eestis populaarsed ning rahva ja fännide mõttes suured, siis kindlasti Tartu korvpall seda on. Tartu linn ja ülikool on sinna kõvasti panustanud. Nüüd tahame ka meie oma õla alla panna. See on pikaajaline ja vastutustundlik projekt ning me tahame, et uue võimaliku nimega korvpallimeeskond Tartu Ülikool / Postimees oleks vähemalt sama edukas ka tulevikus,“ lausus Nuutmann.

Ülikooli rektor professor Volli Kalm vaatab muudatustele otsa lootusrikkalt, sest uue nimisponsori ja teistegi võimalike toetajate lisandumine annab ülikooli meeskonnale täiendava kindlustunde ning võimaldab seada uusi sportlikke sihte.

Samal ajal on ka Tartu linn valmistamas ette korvpalli toetamise uut lepingut järgnevateks aastateks, et ülikoolilinn paistaks rahvusvahelisel areenil jätkuvalt silma ka eduka korvpallilinnana.

Saku Õlletehase tegevjuhi Margus Kasteini sõnul jääb Saku ülikoolilinna meeskonna ja fännide juurde ka edaspidi. „Oleme Tartu Ülikooli meeskonnaga teinud koostööd juba üle viieteistkümne aasta, toetanud üksteist ka rasketel aegadel ning jääme kindlasti ka edaspidi toetama. Veelgi enam – plaanime korvpallile kui spordialale tervikuna laiemalt tähelepanu suurendada ning aidata Eestis korvpalli arendamisele kaasa,“ lisab Margus Kastein.

Korvpallimeeskond Tartu Ülikool/Rock on valitsev Eesti meister. Käesoleval hooajal jõuti FIBA Europe Cup sarjas teise ringi. Selle hooaja peamised sportlikud eesmärgid on lisaks korralikele esitustele eurosarjas ka Balti liiga ning Eesti korvpalli meistriliiga võit.

Loe lähemalt Tartu Postimehest.

Lisainfo: Volli Kalm, Tartu Ülikooli rektor, tel 501 0866, e-post rektor@ut.ee
Andres Liinat, Tartu Ülikooli kantsler, tel 511 7593, e-post andres.liinat@ut.ee.

Virge Tamme