Tartu Ülikooli loodusmuuseum tähistab oma 205. aastapäeva

Konverentsi peateema on eluslooduse uuritus ja elurikkuse uurimise tähtsus oma riigi loodusvarade kaitsmisel ning nende kasutamise planeerimine. Konverents tähistab 205 aasta möödumist loodusmuuseumi loomisest Tartu Ülikooli juurde ning meenutab Carl von Linné, ajaloo ühe mõjukama loodusteadlase panust eluslooduse mitmekesisuse uurimisel ja kirjeldamisel. Esinejaid on nii Eestist, Soomest kui Rootsist. Carl von Linné elust teeb ülevaate üks paremaid Linné-eksperte, Lundi ülikooli professor Gunnar Broberg.

TÜ loodusmuuseumi direktori professor Urmas Kõljala sõnul on konverentsi põhieesmärk juhtida tähelepanu biloogilise mitmekesisuse uurimise tähtsusele, muu hulgas ka looduskaitses. "Konverentsil tutvustatakse biosüstemaatika kui teadusharu uusi arenguid ning selle olulist rolli tänapäevase kiire liikide väljasuremislaine taustal, samuti antakse ülevaade Eesti elustiku praegusest uuritusest," ütles Kõljalg.

Carl von Linné (1707 – 1778) on maailmakuulus rootsi loodusteadlane, kelle sünnist möödub 23. mail 300 aastat. Oma muude tööde hulgas Linné läinud ajalukku tänapäevaste liikide nimetamise ja seega eluslooduse kirjeldamise süsteemi ning taksonoomia loojana. 2007 on kuulutatud Linné aastaks ning seda tähistatakse ülemaailmselt.

Konverentsi korraldavad TÜ loodusmuuseum ja Eesti Looduseuurijate Selts koostöös Eesti Teaduste Akadeemia, Eesti Maaülikooli ning TÜ botaanikaaiaga.

Täpsem kava aadressil: http://unite.ut.ee/conference

Lisainfo: Kessy Abarenkov, tel 737 6175, kessy.abarenkov@ut.ee