Tartu Ülikooli muuseumi direktorina jätkab Mariann Raisma

20. juunil valis Tartu Ülikooli senat järgmiseks viieks aastaks Tartu Ülikooli muuseumi direktori ametikohale Mariann Raisma.

„Mariann Raisma on suutnud muuta muuseumi atraktiivseks ülikooli teadusloo tutvustamise keskuseks. Samuti oli tema tulevikuvisioon veenev, sisaldades tasakaalustatult nii julgeid unistusi kui ka realistlikke kaalutlusi,“ rääkis Tartu Ülikooli senati liige, etnoloogia professor ja kultuuriteaduste ja kunstide instituudi juhataja Art Leete, lisades: „Kuid peab ütlema, et ka teine lõppvooru jõudnud kandidaat esines südikalt.“

Tartu Ülikooli muuseumi peamiste tegevussuundadena toob direktori ametisse tagasi valitud Raisma välja uute ekspositsioonide, aktiivse näitustegevuse, kõrgetasemelised haridusprogrammide loomise, tihedama koostöö ülikooliga ja Toomemäe ajaloolise keskkonna arendamise.

„Viimased neli aastat on muuseumi arengus olnud muutusterohked – avasime tähetorni, ülikooli varakambri ja Hullu Teadlase kabineti, pöörasime rohkem tähelepanu haridustegevusele ja hariduslikele üritustele, tehtud said mitmed restaureerimisprojektid ja ka muuseumisisene struktuurimuutus. Mitmed olulised muudatused seisavad aga veel ees,“ rääkis Raisma.

„Soovime, et Tartu Ülikooli muuseum oleks koht, kus avastada maailma ning saada inspireeritud nii teadusloost kui ka maailma muutnud ideedest. Selle saavutamiseks on tarvis teadusloolise pärandi uurimise kõrval arendada Toomemäge. Üheks suuremaks projektiks on Vana Anatoomikumi külastajasõbraliku, innovaatilise ja sisuka meditsiiniteemalise ekspositsiooni loomine. Samuti Toomemäe kui atraktiivse keskkonna arendamine koostöös linnaga.

Tartu Ülikooli muuseumi direktori valib ametisse ülikooli senat avalikul konkursil rektori määratud korras viieks aastaks.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja