Tartu Ülikooli nõukogu esimeheks sai Kersti Kaljulaid

Täna pidas oma esimese istungi Tartu Ülikooli uus 11-liikmeline nõukogu, kes valis esimeheks Euroopa Kontrollikoja liikme Kersti Kaljulaiu.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37671","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikooli rektori prof Alar Karise sõnul on Kersti Kaljulaid nõukogu esimehe kohale hea valik, sest TÜ endise kuratooriumi liikmena on tal selge arusaam ülikooli toimimisest ja juhtimisest.

Kersti Kaljulaiu hinnangul on Tartu Ülikool Eesti kõige mitmekülgsem ülikool, mis pakub ühtemoodi head haridust nii eestlastele kui inimestele mujalt Euroopast ja maailmast. Samas on see vanim emakeelne ülikool - niisiis vastutab TÜ olulisel määral just emakeelse kõrghariduse arenemise eest ja rahvuskesksete erialade säilimise eest. "Tuleb olla moodsalt müüv - tuleb teada oma tugevaid külgi, mida pakkuda neile, kelle taust on meist erinev. Samas tuleb olla rahvusülikool. Rahvusülikool nii rahvusele oluliste erialade õpetamise mõttes kui ka ses mõttes, et suudetakse õpetada kõiki eestlasi heas ja ainevajadustele vastavas kaasaegses emakeeles. Siin tuleb näha sünergiat, mitte vastuolu ja leida taskaalus, mitte võistlev arengumudel," ütles Kaljulaid.

Tänaseks on toimunud ülikooli mõlema uue juhtimiskogu istungid japaika saanud nende töökordning edasine ajakava. Rektor Karise sõnul on tal hea meel, et nii senati kui ka nõukogu istungid on alanud sisuliste ja konstruktiivsete diskussioonidega. "Nende kahe juhtimisorgani funktsioonid ja vastutus on täiesti erinevad, aga mõlemal seisab lähiajal ees üks tööülesanne: senatil tuleb vastu võtta ja nõukogul kinnitada ülikooli põhikirja muudatused," ütles Karis.

Tartu Ülikooli nõukogu vastutab ülikooli pikaajalise arengu eest, otsustades muu hulgas laenu- ja kinnisvaraküsimused ning võttes vastu eelarve. Nõukogu koosseisu kuulub 11 liiget: TÜ poolt esitatud Toomas Asser, Toivo Maimets, Peeter Saari, Jüri Sepp ja Paul Varul, Eesti Teaduste Akadeemia esitatud Kari Olavi Raivio ning haridus- ja teadusministeeriumi poolt esitatud Kaja Tael, Toomas Kiho, Kersti Kaljulaid (esimees), Vahur Kraft ja Aku Sorainen.

Nõukogu koosseisu kinnitas viieks aastaks Vabariigi Valitsus läinud aasta 22. detsembril.

Nõukogu järgmine istung toimub veebruaris.

Lisainfo: Saima Tiirmaa-Oras, rektori abi, tel 737 5602, saima.tiirmaa-oras@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja