Tartu Ülikooli nõukogu nimetas emeriitprofessori

Jaak Maaroosi tegevus on olnud seotud eeskätt südamehaiguste ennetuse, diagnostika ja ravi uurimisega. Ta on olnud uue arstieriala – füsiaatria ja taastusravi – üks looja, residentuuri õppekavade koostaja ja residentuuri üldjuhendaja ning tema osalusel töötati välja teaduskraadide kaitsmise korraldus arstiteaduskonnas.

Tema publikatsioonide nimekirjas on 269 nimetust, neist 8 raamatut/õpikut (kaasautorluses neli) ja 38 eelretsenseeritavates rahvusvahelistes väljaannetes ilmunud artiklit. Jaak Maaroos on esinenud teaduslike ettekannetega ja kutsutud lektorina paljudel rahvusvahelistel konverentsidel.

Aastatel 1991-1994 oli prof Maaroos arstiteaduskonna teadusprodekaan, kaitsmisnõukogu aseesimees, TÜ nõukogu ja TÜ õppekomisjoni liige.

Maaroosi teadustegevust on tunnustanud Tartu Raefondi preemiaga 2000. aastal TÜ Kliinikumi teaduspreemiaga 2001. aastal.

Lisainfo: Ivar-Igor Saarniit, akadeemiline sekretär, 737 5605, ivar.saarniit@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja