Tartu Ülikooli nõukogu valis makroökonoomika professori

Professor Raul Eamets on sündinud 1964. aastal Pärnus. Ta lõpetas Tartu Riikliku Ülikooli õigusteaduskonna 1987. aastal, 1993. aastal kaitses ta TÜ majandusteaduskonnas magistrikraadi ning 2001. aastast on prof Eamets filosoofiadoktor majandusteaduses. Tartu Ülikoolis on Eamets töötanud alates 1987. aastast.

Professor Raul Eametsa uurimisvaldkonnad on tööturu paindlikkus, tööturu mobiilsus, migratsioon, tööturu voogude analüüs, tööpuudus siirdemajanduses, haridussüsteemi vastavus tööturule, tööjõu nõudlus ja pakkumine, tööpoliitika efektiivsus, töösuhted, EL tööpoliitika ja selle mõju Eestile, EL sotsiaalne dimensioon, töötingimused, erinevate sotsiaalsete gruppide seisund tööturul, Euro mõju Eesti majandusele ja töötajate osalemine ettevõtte juhtimises.

Lisainfo: Ivar-Igor Saarniit, TÜ akadeemiline sekretär, 737 5605, ivar.saarniit@ut.ee

Mehis Tuisk
pressiesindaja