Tartu Ülikooli õppejõud Jaan Punga sai Ado Vabbe stipendiumi

Tartu kultuurkapitali nõukogu poolt kinnitatud stipendiumikomisjon otsustas, et oma isiknäitusega "EESTARTUTAGA" Tartu kunstimuuseumi galeriis 2006. aastal on Jaan Punga olulisel määral rikastanud Tartu ja Eesti kunstipilti. Oma pikaajalise kunstnikukarjääri jooksul on Jaan Punga silma paistnud loomingulise lähenemisega maaliainesele, seekordne näituse aga annab jõuliselt veenva pildi küpsest meistrist.

Aastakümnetepikkuse pedagoogilise tööga maalikunsti õppejõuna Tartu kunstikoolis, eriti aga viimasel kümnel aastal Tartu Ülikooli kunstide osakonnas on ta andnud väärika panuse Tartu ja Eesti kunstitraditsioonide edasikandmisse.

Ado Vabbe nimelist visuaalse kunsti stipendiumi annavad välja sihtasutus Tartu Kultuurkapital ja Tartu linn. Stipendium määratakse ühele eesti kunstnikule kunstiteose, kunstiteoste seeria või näitusekomplekti eest, mis on olulisel määral rikastanud Tartu ja Eesti kunstipilti, lähtudes jooksva aasta, kuid arvestades ka eelnevat loomingut. Stipendiumi määramisel võetakse aluseks töö kunstilised väärtused.

Jaan Punga näitus on Tartu kunstimuuseumi galeriis avatud kuni 14. jaanuarini 2007.
Lisainfo: Anne Parmasto, TÜ kunstide osakonna juhataja, tel 507 2608

Liina Jürgen