Tartu ülikooli õppejõud saavad taotleda grante oma õpetamise uurimiseks

Tartu ülikool toetab järgmisel kahel aastal parimate TÜ õppejõudude enesearengut ja õpetamispraktikate jagamist 116 248 euroga. Hea õpetamise grandi saajateks valitakse kuni 12 silmapaistvat õppejõudu, kes on eriti edukad oma üliõpilaste arengu toetamisel.

„TÜ õppetegevuse toetuse fondist rahastuse saanud projekt aitab kaasa õppekvaliteedi jätkuvale arengule. Hea õpetamise grantide abil saame toetada ja tunnustada neid õppejõude, kes on edukad kaasaegsete õpetamismeetodite rakendamisel oma õppetöös ning soovivad oma meetodeid edasi arendada,“ ütles õppeprorektor Martin Hallik.

Ligi 10 000 eurose grandi saajateks valitakse igast TÜ valdkonnast kuni kolm õppejõudu. Toetus eraldatakse kaheks aastaks oma õpetamispraktika tulemuslikkuse süsteemseks uurimiseks ning oma kogemuste laiemaks tutvustamiseks (nn Scholarship of Teaching and Learning).

Hea õpetamise grantide projekti ettevalmistamisel on lähtutud rahvusvahelisest kogemusest. Õppivas organisatsioonis on oluline ära tunda parimad praktikad ning neid levitada. Hea õpetamise grandid võimaldavad edukatel õppejõududel võtta aega oma õppetegevuse teaduslikuks uurimiseks. Uurimuste tulemusi jagatakse kolleegidega nii oma ülikoolis kui ka rahvusvahelistel konverentsidel.

Hea õpetamise grantide projekti elluviimist koordineerib TÜ õppimise ja õpetamise arenduskeskus. Keskuse konsultandid nõustavad toetuse saajaid ja organiseerivad projektis osalejate koostööd ning muid tugitegevusi.

Rohkem infot http://www.ut.ee/et/taiendusope/tartu-ulikooli-hea-opetamise-grandid.

Lisainfo:
Mart Noorma, mart.noorma@ut.ee,
Mari Karm, mari.karm@ut.ee,
Ene Voolaid, ene.voolaid@ut.ee, 6269.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja