Tartu Ülikooli päevad Konstanzis

Tartu Ülikooli päevad, mis järgivad traditsioonilist Academica formaati, avatakse pidulikult neljapäeval, 26. juunil. Tavakohastele rektorite ja sponsorite tervituskõnedele järgnevad aulaloengud, mille Tartu Ülikooli poolt peab professor Jüri Sepp ja Konstanzi Ülikooli poolt professor Katharina Holzinger. Toimub ka traditsiooniline ümarlauadiskussioon, mis kannab seekord pealkirja "Humboldt Bolognas – kas tipptasemel teadus ja õpe on tänapäeva Euroopas enam ühendatavad?"

Tartu Ülikooli päevade avamisel antakse pidulikult üle ka Konstanzi maakonna teaduspreemiad, mille aasta parimate dissertatsioonide eest pälvisid kaks Konstanzi Ülikoolis promoveerunud TÜ filosoofiadoktoranti Bruno Mölder ja Veiko Palge.

Reedel jätkub programm TÜ teadlaste loengutega teaduskondades. Ettekannetega esinevad professorid Peeter Burk, Jaanus Harro, Toivo Maimets, Marju Luts-Sootak, lektor Ene Andresen, raamatukogu direktor Martin Hallik ja Euroopa Kolledži direktor Gert-Rüdiger Wegmarshaus.

Konstanziga on Tartu Ülikoolil tihe akadeemiline koostöö mitmetes valdkondades alates 2000. aastast, mil sõlmiti koostööleping kahe ülikooli vahel. 2000. aastal korraldas Tartu Ülikool Konstanzi Ülikooli päevad Tartus ja aasta hiljem toimus samalaadne Tartu Ülikooli tutvustav üritus Konstanzi Ülikoolis. Tänu Herbert-Quandt-Stiftungi toetusele on paljud Tartu Ülikooli üliõpilased ning õppejõud ja teadlased saanud võimaluse õppida ja töötada Konstanzi Ülikoolis.

Konstanzi ülikool valiti 2007. aastal kaheksa Saksamaa parima ülikooli hulka.

Lisainfo: TÜ teadlaste mobiilsuse peaspetsialist Lea Kivi, tel 737 6114

Anneli Maaring