Tartu Ülikooli pürgib varasemast enam välisüliõpilasi

Edukaimaks osutus vastuvõtt semiootika õppekavale, kus läheneval sügisel alustab õpinguid 30 üliõpilast. Tallinna Tehnikaülikooliga koostöös loodud tarkvaratehnika õppekaval alustab 22 üliõpilast. Kokku on rahvusvahelistele õppekavadele vastu võetud 99 üliõpilaskandidaati.

Algaval õppeaastal on Tartu Ülikoolis võimalik õppida kuuel rahvusvahelisel ingliskeelsel magistriõppekaval: semiootika, rakenduslik mõõteteadus, tarkvaratehnika, Balti õpingud, Euroopa Liidu–Vene uuringud ning heaolu- ja spaateenuste disain ja juhtimine. Neist kolmel õppekaval – semiootika, tarkvaratehnika ning heaolu- ja spaateenuste disain ja juhtimine – toimub 2009. aastal vastuvõtt esimest korda.

Enim avaldusi laekus rahvusvahelistele õppekavadele USA-st, Venemaalt, Ukrainast ja Saksamaalt. Eksootilistest riikidest olid esindatud Süüria, Mehhiko, India, Kolumbia ja Sri Lanka.

Bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe õppekavadele sisseastumiseks laekus välisüliõpilaskandidaatidelt nõuetele vastavaid avaldusi kokku 166. Kokku laekus avaldusi 1184.

Vastuvõetute lõplik arv selgub 24. juulil, kui lõppeb avalduste vastuvõtt bakalaureuseõppesse.

Lisainfo: Ülle Tensing, rahvusvahelise õppe peaspetsialist, tel 737 5150, ulle.tensing@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja