Tartu Ülikooli raamatukogu ees avati Juri Lotmani skulptuur

Pidulikule avamisele järgnes Juri Lotmani teadusmõttele pühendatud seminar ülikooli raamatukogu konverentsisaalis. Seminaril kõnelesid Helsingi Ülikooli professor ja Maailma Semiootika Assotsiatsiooni president Eero Tarasti, Mihhail Lotman, professor Kalevi Kull ja salvestiste vahendusel ka Juri Lotman ise. Seminaril oli võimalus saada esimene sissevaade ka selle aasta lõpus produktsioonifirmas Ruut valmivasse filmi "Lotmani maailm".

Pärast seminari avati TÜ raamatukogus semiootika osakonna 15. aastapäevale pühendatud näitus.

Mati Karmini ja Andres Lunge tehtud skulptuuril moodustub Juri Lotmani abstraktne portree terastorudest, mille otstest saab voolama panna vee. Kuju püstitamine koos basseinide korrastamisega läks kokku maksma ligi viis miljonit krooni.

Lisainfo: Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna peaspetsialist Aitel Käpp, tel 736 1104, 508 6478

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja