Tartu ülikooli raamatukogu sai teadusraamatukogu teo tunnustuse

Eesti raamatukoguhoidjate ühing nimetas Tartu ülikooli raamatukogu aasta teoks Eesti teadusandmete registreerimisteenuse arendamist, olles selle teenuse esimene juurutaja Eesti ja Ida-Euroopa riikide teadusraamatukogude hulgas.

Tartu ülikool liitus 2013. aastal organisatsiooniga DataCite ja sai sellega õiguse anda teadusandmetele unikaalseid DOI identifikaatoreid (Digital Object Identifier). DataCite on ülemaailmne raamatukogude, andmesäilituskeskuste ja teiste teaduslike uurimisasutuste võrgustik, mille üks eesmärk on tõsta teadlikkust teaduse avaandmete tähtsusest.

Tartu ülikooli raamatukogu vastutab DataCite Eesti ülalhoidmise eest ning 2014. aasta jooksul arendati raamatukogu eestvedamisel DataCite Eesti veebipõhist platvormi, teadusandmete repositooriumi Datadoi ning andmehaldusega seotuid teenuseid, mida pakutakse ka kohalikele teaduskogukondadele.

9. märtsil toimunud üritusel ütles tänusõnad kultuuriminister Indrek Saar. Kõik said tänukirja Eesti raamatukoguhoidjate ühingult ja kultuuriministeeriumilt ning klaasikunstnik Riho Hüti spetsiaalse vitraaž-tänumeene. Auhindade väljaandmist toetas kultuurkapital.

Eesti raamatukoguhoidjate ühing kõnekoosoleku tänuüritusel tunnustati nii 2015. aasta parimaid raamatukoguhoidjaid kui ka tegusid raamatukogudes. Tiitlite hulka kuulusid näiteks aasta laste-, maaraamatukoguhoidja, aasta tegu linnaraamatukogus, raamatukogu sõber jt.

Auhinnatutega saab tutvuda Eesti raamatukoguhoidjate ühingu lehel http://eru.lib.ee/www/.

Virge Tamme