TARTU ÜLIKOOLI RAHVUSMÕTTE AUHINNA KANDIDAADID ON SELGUNUD

Kuni käesoleva aasta 1. novembrini oli kõigil Eestis registreeritud juriidilistel isikutel võimalik esitada uusi kandidaate Rahvusmõtte auhinnale. Selle tulemusena lisandus kolm uut kandidaati: folklorist Mall Hiiemäe (esitajaks Eesti Kirjandusmuuseum), prosaist ja luuletaja Ene Mihkelson (esitajaks Eesti Kirjanduse Selts) ja TÜ emeriitprofessor Rein Taagepera (esitajaks nii SA Kultuurileht SIRP kui ka TÜ nõukogu liige prorektor prof Jaak Kangilaski).
Kolm uut kandidaati konkureerivad koos eelmise aasta nominentidega, kelleks on kirjanik Ain Kaalep, dirigent Tõnu Kaljuste, kirjanik Jaan Kaplinski, akadeemik Endel Lippmaa, kirjanik Arvo Mägi (1913-2004), kunstnik Kaljo Põllu, luuletaja Paul-Eerik Rummo, helilooja Veljo Tormis ning ajaloolane Sulev Vahtre.
Akadeemik Endel Lippmaa esitati ka käesoleval aastal uuesti (Eesti Teaduste Akadeemia astronoomia ja füüsika osakonna poolt), samamoodi helilooja Veljo Tormis (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia poolt).

Auhinna saaja otsustab kümneliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad luuletaja Doris Kareva, president ja kirjanik Lennart Meri, literaat Mart Orav, kirjanik Hando Runnel, Eesti Kunstimuuseumi direktor Marika Valk ning Tartu Ülikooli poolt rektor prof Jaak Aaviksoo komisjoni esimehena, TÜ emeriitprofessor Ain-Elmar Kaasik, TÜ prorektor prof. Jaak Kangilaski, TÜ filosoofiateaduskonna dekaan prof Birute Klaas ning TÜ emeriitprofessor Rein Taagepera.
2004. aastal võitis Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinna kirjanik ja etnoloog Ilmar Talve.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht