Tartu Ülikooli rektor Alar Karis nimetati T¨iili aukonsuliks

Täna kell 12 annab Välisministeerium Tartu Ülikoolis rektor Alar Karisele üle tema auametit tunnistava eksekvaaturi. Rektorit tuleb sel puhul tervitama ka T¨iili suursaadik Carlos Parra Merino.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39953","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]"Meie riigile on suur au, et nii auväärne ja tunnustatud inimene saab meid meie toimingutes edaspidi nõustada ja aidata," ütles Helsingi T¨iili saatkonna konsul Carlos Gajardo ning selgitas, et riik valis Tartu Ülikooli rektori Alar Karise oma aukonsuliks, et lähendada Eesti ja T¨iili suhteid hariduse ja innovatsiooni alal.

"Mul on hea meel, et Tartu Ülikool on T¨iili riigi näol saanud endale uue rahvusvahelise partneri," ütles rektor Alar Karis. "Aukonsuliks saamine on märkimisväärne tunnustus nii minule kui kogu Tartu Ülikoolile."

Välisministeeriumi riikliku protokolli osakonna peadirektor Mait Martinson, kes Karisele eksekvaaturi üle annab, peab rektori aukonsuliks saamist kiituseks tervele Eestile. "Eesti roll rahvusvahelisel maastikul kasvab," ütles Martinson. "Ja kasvab ka kolmandate riikide huvi Eesti vastu."

Lisaks eksekvaaturi üleandmisele teeb Välisministeeriumi protokolliülem rektorile ka lühiülevaate ootustest, õigustest ja kohustustest, mis aukonsuli tiitliga kaasnevad.

Lisainfo:
Carlos Gajardo, T¨iili konsul Helsingis, tel +358 96 126 780, e-post info@embachile.fi
Saima Tiirmaa-Oras, Tartu Ülikooli rektori abi, tel 511 4854, e-post saima.tiirmaa-oras@ut.ee

Mehis Tuisk
pressiesindaja