TARTU ÜLIKOOLI REKTOR PROFESSOR JAAK AAVIKSOO JÄÄB AMETISSE KUNI UUE REKTORI TÖÖLE ASUMISENI

"Otsustasin rektoriametist loobuda, aitamaks tegevpoliitikuna kaasa Eesti demokraatia tugevdamisele. Usun, et suudan järgnevad neli kuud hoida eraldi ülikooli rektori ning tegevpoliitiku seisukohad," ütles Jaak Aaviksoo.

Ülikooli nõukogu kinnitas tänasel istungil rektori valimiste reglemendi ning moodustas viieliikmelise valimiskomisjoni, mille esimees on ülikooli kuratooriumi juht, vandeadvokaat Jüri Raidla. Valimiskomisjon kuulutab rektori valimised välja kolmes Eesti suurimas päevalehes hiljemalt 27. oktoobril ning määrab kandidaatide esitamise tähtaja, mis jääb 2006. aasta lõppu.

Rektori ametikohale võib kandideerida isik, kes on Eesti Vabariigi kodanik, on või on olnud valitud mõne ülikooli korraliseks professoriks ning on valimiste ajal noorem kui 60 aastat. Kandidaate võivad esitada teaduskondade nõukogud, teiste Eesti teadusasutuste nõukogud, vähemalt 1/4 ülikooli nõukogu liikmetest, ülikooli kuratoorium, ülikooli 15 korralist professorit ühiselt, üliõpilaskond, ülikooli ametisolev rektor ja endised rektorid.

Rektor valitakse valimiskogu poolt viieks aastaks. Valimiskogu liikmed on kõik ülikooli nõukogu liikmed, kõikide teaduskondade nõukogude liikmed ja kõik ülikooli korralised professorid. Ülikooli nõukogu kinnitab valimiskogu nimekirja 24. novembri seisuga.

Rektori valimiskoosolek toimub 18. jaanuaril 2007 ning valituks osutub kandidaat, kelle poolt on hääletanud üle poole valimiskogu liikmetest. Valimiskomisjon teeb vabariigi valitsusele ettepaneku nimetada uus rektor ametisse alates 29. jaanuarist 2007.

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit, tel 737 5605

Liina Jürgen