Tartu ülikooli rektoraat külastas Peterburi ülikoole

Tartu ülikooli rektoraadi liikmed koos rektoraadi büroo ja Narva kolledži esindajatega viibisid 14. ja 15. novembril 2013 visiidil Peterburis. Külastati Peterburi ülikoole ning arutati koostöövõimalusi.

Visiidi käigus kohtuti Herzeni nim Venemaa riikliku pedagoogilise ülikooli juhtkonnaga, kus räägiti ühistest tegevustest. Leiti, et senine koostöö Narva kolledžiga on olnud edukas ja toetati selle jätkumist.

Samuti kohtuti Sankt Peterburi riikliku ülikooli (SPRÜ) juhtkonnaga. Arutati võimalusi teadustaristu ühiseks kasutamiseks, kõne all oli ka doktoriõppe arendamine ning Tartu ülikooli ekspertiisi kasutamine õppe- ja teadusprotsessides. Peterburi ülikool tutvustas oma järeldoktorantuuri võimalusi. Teadusprorektor Sergei Tuniki juhtimisel tutvuti Sankt Peterburi riikliku ülikooli teadus- ja tehnoloogialinnakuga Peterhofis. Lepiti kokku, et 2014. aasta kevadel tuleb SPRÜ delegatsioon tutvuma TÜ ja siinse teadustaristuga. Lisaks kinnitati soovi uuendada 1997. aastal sõlmitud koostöölepingut, võttes arvesse uusi initsiatiive ja arenevat teadusinfrastruktuuri.

Tartu ülikooli rektoraadi liikmed kohtusid ka Peterburi mäeinsituudi juhtkonnaga ja tutvusid instituudiga, kaaluti sealseid koostööhuve ning võimalusi.

Lisainfo: Sirje Üprus, välisprotokolli juht, tel: 737 5615, 509 7117, e-post: sirje.uprus@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja