TARTU ÜLIKOOLI SIHTASUTUS JAGAB POOLE MILJONI EEST STIPENDIUME

Käesoleva aasta konkursside võitjad saavad kokku toetust 489 700.- krooni eest, kus stipendiumide suurused jäävad vahemikku 3 200.- kuni 30 000.- krooni, preemiad on summas 45 000.- krooni.
2005. aasta stipendiumikonkurssidele laekus veidi alla 200 taotluse. Hetkel on käimas veel Ernst Jaaksoni stipendiumikonkurss, mille lõpptähtaeg on järgmise aasta 1. veebruaril.

TÜ Sihtasutuse juhatuse liikme Ruth Kotsari sõnul lähtuti stipendiumide nominentide valikul nii tublidest õppetulemustest kui ka erialase teadustegevuse kaalukusest ja ühiskondlikust tegevust.
TÜ Sihtasutuse poolt määratavad stipendiumid peavad aitama üliõpilastel katta õppe- ja teadustööga seotud reiside kulusid, samuti muretseda vajalikku kirjandust ning arvutustehnikat.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht