Tartu Ülikooli sisseastujate foorumis täitus tuhat postitust

Sisseastujate foorum on keskkond, kus üliõpilaskandidaadid saavad oma küsimustele kiiresti vastused leida. Tegemist on esimese omalaadse interaktiivse suhtluskeskkonnaga Eestis ülikooli astuvatele noortele. Lisaks omavahelisele suhtlusele saab küsimusi esitada ka ülikooli vastuvõtutöötajatele ning leida kiiresti vastused korduvatele küsimustele.

TÜ vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul on tänu foorumile Tartu Ülikooli sisseastujate teadlikkus vastuvõtutingimustest ja –korraldusest tunduvalt paranenud, sest võrreldes varasemate aastatega on vähenenud infopäringud e-posti ja telefoni teel. "Rõõm on tõdeda, et üliõpilaskandidaadid aitavad ka ise üksteist, annavad nõu ja jagavad oma kogemusi," ütles Karo.

Populaarsemad vestlusteemad on seotud eelkõige SAISi kasutamise, dokumentide esitamise, õppekohtade kinnitamise, ühiselamukoha taotlemisega.

Kuna foorum on käivitunud edukalt, soovib TÜ õppeosakond kasutada seda edaspidigi. "Kuna küsitakse palju ka õppekorralduse kohta, siis on plaanis tulevikus teemaringi laiendada," teatas vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo.

Vaata foorumit aadressil www.ut.ee/sisseastumine/foorum.

Lisainfo: Kaja Karo, TÜ vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee ja sisseastumine@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja