Tartu ülikooli suveülikooli XIV hooaja avab tennisekool

Esmaspäeval, 3. juunil algab Tartu ülikooli suveülikool. XIV hooaja avab Mart Polakese kursus „Tennisekool“, kuhu oodatakse nii algajaid kui ka edasijõudnud tennisehuvilisi.

Enamik suveülikooli kursusi toimub augustis, nendele eelregistreerumise tähtaeg on 7. juuni. Vabade kohtade olemasolul saab suvekursustega liituda ka hiljem. Ametialastest koolitustest on õppijad oodatud näiteks kursustele „Keskastmejuhid muutuste keerises – kuidas toime tulla ja ellu jääda“, „Esinemine ajakirjanduses“, „Lepitamisoskus igaühele“. Huvialaseks enesearendamiseks on avatud kursused „Tennisekool“, „Jooksmise suvekool“, „Vabaõhumaal“, „Treeningute planeerimine ja lihashooldus“.

Suveülikooli registreerunud ajakirjanik Jaanus Piirsalu toob suvel õppimise põhjusena välja huvitavad teemad ning sobiva aja. „Mind on viimasel ajal hakanud väga huvitama elu Nõukogude Eestis, eriti küsimus, millised reaalsed valikud inimestel olid. Kahjuks pole Eestis eriti palju tõsiteaduslikke uurimusi sellest ajast. Suvekursus on väga hea võimalus kuulata professionaalide arvamusi ja vaateid ENSV kohta. Muul ajal kui suvel pole mul kahjuks võimalik täiendusõppes osaleda,“ sõnas Piirsalu.

Mitmed varasemad osalejad on tagasitee suveülikooli leidnud ka järgnevatel aastatel. Näiteks neljandat korda vabaõhumaali kursusel osalev juhtiv riigiprokurör Heili Sepp on enda sõnul tulnud suveülikooli ikka ja jälle tagasi meeldiva keskkonna ja õpingukaaslaste pärast. „Kui võimalik, siis tegelen suviti õlimaaliga ja just selle maalilaagri grupiga on alati tore olnud,“ lausus Sepp.

5. augustil peab Mihhail Lotman suveülikooli avaloengu „Vaim ja vabadus“. Loeng on tasuta ja kuulama on oodatud kõik huvilised.

Tartu Ülikooli XIV suveülikool „Vaim ja vabadus“ on mõeldud kõigile, kel soovi ja tahet ennast erialaselt täiendada või silmaringi avardada. Endale sobiva suvise täiendusõppekursuse leiavad nii ettevõtjad, avaliku sektori ametnikud, keskjuhid kui ka kultuuri, sotsiaal- ja haridustöötajad ning kõik huvilised.

Rohkem teavet suveülikooli kohta leiad www.ut.ee/suveulikool.

Lisainfo: Marko Ojakivi, TÜ elukestva õppe keskuse turundusspetsialist, tel: 737 6209, 515 6142, e-post: marko.ojakivi@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja