Tartu ülikooli teadlased andsid välja raamatu immunoloogiast

Tartu ülikooli arstiteaduskonna tunnustatud immunoloogide uue raamatu näol on tegemist kõrgkooliõpikuga, mis annab ülevaade baasimmunoloogia praegustest seisukohtadest ja nende teadmiste rakendamisest tänapäeva meditsiinis, täites seeläbi mõningat lünka vastavas eestikeelses erialakirjanduses.

„Immunoloogia on viimastel aastakümnetel läbi teinud muljetavaldava arengu. Avardunud on senised teadmised, aga ka nende rakendused erinevates valdkondades. Tänapäeva meditsiinis on kasutusel märkimisväärne arsenal immunoloogilisi diagnostilisi, ravi- ja profülaktilisi meetodeid, mille hulk suureneb tempokalt. Teoreetilised teadmised on vältimatu eeldus, et immunoloogia tulevikuvõimalustes paremini orienteeruda,“ kirjeldavad autorid professor Raivo Uibo, vanemteadur Kalle Kisand, professor Pärt Peterson ja vanemassistent Koit Reimand immunoloogia kõrgkooliõpiku olulisust.

Käesolev õpik tutvustab tänapäevast immunoloogiat. Sinna on koondatud olulisemad teemad, mis käsitlevad immuunsüsteemi kujunemist ja toimimist, ning ka need, mis kirjeldavad inimese immuunsüsteemi talitlust ja sellega seotud tähtsamaid haigusi. Õpiku kasutust soodustab tähtsamate eestikeelsete immunoloogia-alaste mõistete peatükk koos ingliskeelsete vastetega.

Õpik on täienduseks SA Archimedes poolt toetatud eestikeelsetele originaalsetele kõrgkooliõpikutele. See sobib eeskätt arstiteaduse ja stomatoloogia üliõpilastele, kuid on hea abivahend ka farmaatsia, biomeditsiini ja bioloogia üliõpilastele ning erinevate erialade arstidele.

Õpiku autorid on tunnustatud immunoloogid, kes töötavad Tartu ülikooli arstiteaduskonnas ja on aastaid õpetanud immunoloogiat arstiteaduse, stomatoloogia, farmaatsia ja biomeditsiini erialade üliõpilastele, samuti erialastes doktorikoolides ja arstide täienduskursustel.

Raamatut esitleti Tartu ülikooli biomeedikumis 26. oktoobril 2015. Õpik valmis Tartu ülikooli kirjastuses.

Lisainfo: Raivo Uibo, õpiku „Immunoloogia“ üks autoreid, TÜ immunoloogia professor, akadeemik, tel: 737 4231, 510 5079, e-post: raivo.uibo@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja