Tartu ülikooli teaduri loodusfoto tunnistati kategooria parimaks

Eesti Päevaleht kirjutas, et 28. aprillil anti looduse omnibussi korraldatud fotovõistluse „Looduse aasta foto 2014” parimatele Estonia kontserdisaalis auhinnad. Täiskasvanute kategoorias „Inimene“ võitis Tartu ülikooli loodusvarade rakendamise teaduri Mati Kose foto.

Pildistamise kohta kirjutas Kose: „Kui pöördusin tagasi laevaretkelt, pälvis tähelepanu vänge lehk ja palju surnult hulpivaid kalu Kihnu sadamas. Plaanisin teha mõned pildid sellest olukorrast. Kui läbi kaamera parema kompositsiooni leidmiseks ringi vaatasin, siis äkki oli vaateväljas jahmatav leid: poolpaljas inimlaps hulpimas surnud kalade keskel! See ootamatu leid pani jahmatama, nagu oleks tõesti hukkunud liigikaaslase, mitte vana nuku leidnud! Mõni hetk hiljem sain aru, kui sümboolse olukorraga on tegu: kui inimene oma vastutustundetu keskkonnamõjuga põhjustab teiste liikide massilist hukkumist, siis pole võimatu, et ühel päeval leiame ka end sellises olukorras. Kõik on omavahel seotud, me ujume selles enda keedetud supis koos ülejäänud elusloodusega… “

Eesti suurim fotovõistlus „Looduse aasta foto” toimus 14. korda ja tänavu osales 1150 autorit ligi 8500 tööga. Kolmes vanuserühmas ja kokku 14 võistluskategoorias anti välja esimene, teine ja kolmas koht, peale selle tunnustused. Jagati ka eriauhindu. Töid hindas žürii Rein Marani juhtimisel.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja