Tartu ülikooli vastuvõtuhooaja avavad ingliskeelsed õppekavad

Täna algas Tartu ülikoolis vastuvõtuperiood – esimesena saavad Eesti tudengid kandideerida ingliskeelsetele magistriõppekavadele. Dokumente saab esitada kuni 16. aprillini ning tulemused selguvad juba 3. juuniks.

Tartu ülikooli üheksale ingliskeelsele magistriõppekavale toimub vastuvõtt enne eestikeelsete õppekavade suvist vastuvõtuperioodi. TÜ rahvusvahelise õppe peaspetsialisti Ülle Tensingu sõnul pakuvad vastuvõtuks avatud ingliskeelsed magistriõppekavad Eesti üliõpilastele aasta-aastalt enam huvi, kuna annavad hea võimaluse saada Eestis rahvusvahelises keskkonnas õppimise kogemuse.

Eestis kõrgkooli lõpetanud või lõpetavad üliõpilaskandidaadid saavad sisseastumisdokumente esitada 8.–16. aprillini SAIS-is. Kõik, kes soovivad dokumente varem esitada, saavad seda teha ingliskeelses sisseastumise infosüsteemis DreamApply.

„Parimatele vastuvõetutele on enamikel ingliskeelsetel õppekavadel ette nähtud sihtstipendiumid, mis tähendab, et üliõpilased ei pea maksma õppetasu, kui nad täidavad õppekava täies mahus,“ sõnab Tensing. „Näiteks pakub üks populaarsemaid õppekavasid, tarkvaratehnika, 54 sihtstipendiumi,“ lisab Tensing. Sihtstipendiumiga on suurem osa õppekohtadest kaetud ka semiootika, Euroopa Liidu–Venemaa uuringute ja rakendusliku mõõteteaduse õppekavadel.

Avalduste esitamise tähtaeg on 16. aprill, tulemused selguvad hiljemalt 3. juuniks.

Rohkem infot ingliskeelsete õppekavade kohta leiad TÜ kodulehelt.

Lisainfo: Ülle Tensing, TÜ rahvusvahelise õppe peaspetsialist, tel 737 5150, ulle.tensing@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja