TARTU ÜLIKOOLI VÕISTKOND "VIIES RATAS" VÕITIS ROBOTIVÕISTLUSE "ROBOTEX 2006"

Lisaks võitis meeskond "Viies ratas" ka Tevalo eriauhinna kui Tartu parim meeskond. Teine ja kolmas koht läksid IT kolledžisse. Kokku võttis võistlusest osa 22 meeskonda nii Tartu Ülikoolist, IT kolledžist, Tallinna Tehnikaülikoolist kui gümnaasiumidest ja huviringidest. Tartu Ülikoolist osales võistlusel seitse võistkonda.

Tänavuse robotivõistluse ülesandeks oli robotid panna võrkpalli mängima. Kaks robotit võistlesid 2x3 m väljakul, mis oli keskelt seinaga pooleks jagatud. Mõlemal poolel oli 10 palli. Eesmärk oli oma väljak 90-sekundilise vooru jooksul pallidest tühjaks saada, visates need vastasroboti väljakupoolele.

"Robotex" on traditsiooniline üliõpilaste robotivõistlus ning selle eesmärk on mehhatroonika ja robootikaalaste teoreetiliste teadmiste täiendamine praktiliste kogemustega tudengitele huvitavas vormis. Esimene Robotex toimus 2001. aastal, kus omavahel võistlesid Tartu Ülikool ja TTÜ.

Videot võistlusest saab alates 27. novembrist vaadata veebiaadressilt http://video.ttu.ee.

Lisainfo: Maarja Kruusmaa, TÜ Tehnoloogiainstituut, tel 518 3074; Alvo Aabloo, tel 507 8356

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist